Nasi Partnerzy

 

 

Puchar Konrada Czerniaka jest nasz

Pierwszymi zawodami pływackimi w 2019 roku był Puchar Konrada Czerniaka. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników z naszego województwa juz po raz czwarty zorganizował zawody pływackie skierowane przede wszystkim do najmłodszych adeptów „sztuki pływania”. Wystartowało niemal 400 zawodników z 18 klubów z całej Polski w tym 23 osobowa ekipa Fali Kraśnik.

            Program zawodów nie był zbyt wymagający. Można było płynąć wyłącznie dystanse 50m każdym stylem ( jeden zawodnik dwa starty do wyboru). Nowością i ciekawostką przygotowaną przez organizatorów były wyścigi sztafetowe 5x50m st. dowolnym składające się z dwóch dziewcząt, dwóch chłopców i … trenera!. Pokaz swego „kunsztu” dał też główny organizator – Konrad Czerniak. Popłyną 50m st. motylkowym w znakomitym stylu i rewelacyjnym czasie wzbudzając aplauz młodych zawodników i kibiców. Konrad dekorował też zwycięzców – bardzo często Kraśniczan. dwukrotnie zwyciężali: Gabriela Surowiec (50m st. grzbietowym i klasycznym), Amelia Wysocka (50m st. motylkowym i dowolnym) oraz Błażej Paszkowski  (50m st. motylkowym i grzbietowym). Do kompletu zwycięstw niewiele zabrakło Ani Wilk ( i miejsce na 50m st. klasycznym i II miejsce na 50m st. dowolnym) oraz Mai Ryfce ( I miejsce na 50m st. grzbietowym i II miejsce na 50m st. motylkowym). Na podium stanęli także: Paweł Bucoń ( II miejsce na 50m st. dowolnym i III miejsce na 50m st. grzbietowym), Milena Sosnówka (II miejsce na 50m st. grzbietowym), Dawid Dzięgielewski (III miejsce na 50m st. klasycznym), Milena Machulak ( III miejsce na 50m st. dowolnym) i Emilia Wielgus ( III miejsce na 50m st. dowolnym). Tytuły najlepszych zawodników w kategorii 12 lat wywalczyli Amelia Wysocka i Paweł Bucoń.

Najwięcej emocji wzbudziły wspomniane wcześniej wyścigi sztafetowe z udziałem trenerów tym bardziej, że zwycięska sztafeta otrzymywała okazały Puchar Konrada Czerniaka. Fala wystawiła dwie sztafety w kategorii 12-13 lat (oczywiście kategoria nie dotyczyła wieku trenerów, a tylko zawodników). z 13 latkami popłynął „starszy” trener, a z 12 latkami – „młodszy”. Okazało się, ze walka o Puchar Konrada Czerniaka rozegrała się właśnie pomiędzy sztafetami z Kraśnika. Minimalne zwycięstwo odniosła „starsza” sztafeta w składzie: A. Wilk, Rafał Wójcik,  B. Paszkowski, M. Machulak i Grzegorz Mazurek pokonując zaledwie o 0,49s. sztafetę w składzie: A. Wysocka, P. Bucoń, Wojciech Siekaczyński, G. Surowiec i Mariusz Kwietniewski. Trzeba uznać to za spore osiągnięcie bowiem w składach sztafet innych zespołów wystąpiło w roli trenerów wielu niedawnych zawodników w tym obecny mistrz -Konrad Czerniak, który prowadził sztafetę swojej Akademii Konrada Czerniaka.

            To był bardzo udany, pływacki początek roku 2019. czy taki będzie cały rok? Zobaczymy. A już w najbliższy weekend pierwsze zawody Ligowe – tzw. Multi Liga. A na początku lutego – Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

Wyniki

Zdjęcia