Pracowity weekend pływaków Fali

W ostatnich dniach kraśniccy pływacy wystartowali w dwóch imprezach sportowych. Najpierw 23 kwietnia wzięli udział w XV Pucharze Roztocza w Zamościu, a dzień później ścigali się podczas Otylia Swim CUP w Lublinie.

Nie mogło zabraknąć kraśniczan na Pucharze Roztocza bowiem w tych cyklicznych zawodach startują od początku ich rozgrywania i byli obecni na każdej edycji. Co prawda kiedy zawodnicy Fali startowali w I Pucharze Roztocza ( 16 lat temu) … tych, którzy wystąpili teraz, nie było jeszcze na świecie. Jednak, tak jak ich poprzednicy, odegrali w zawodach znaczącą rolę zdobywając w sumie 24 medali ( 14 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych)! Zawody te zapiszą się też w historii klubu, gdyż po raz pierwszy w barwach Fali wystąpił zawodnik z zagranicy. A dokładnie dwóch zawodników ze Lwowa – bracia Danylo i Dmytro Fylypiv. Obaj trenują z Falą od 1,5 miesiąca i przebywają w Kraśniku z wiadomych powodów. I trzeba przyznać, że ich debiut w nowych barwach klubowych był bardzo udany. 11 letni Dmytro Fylypiv zwyciężył na 50, 100 i 200m st. klasycznym oraz 100m st. zmiennym i został najlepszym 11 letnim żabkarzem i najlepszym 11 letnim zawodnikiem imprezy! Wrócił do Kraśnika z medalami, pucharem i licznymi nagrodami oraz, co bardzo ważne, z szerokim uśmiechem. Równie dobry start zaliczył jego 14 letni brat – Danylo. Wygrał wszystkie starty (50, 100 i 200m) st. dowolnym i został najlepszym kraulistą w kategorii 14 lat i starsi. W tej samej kategorii wiekowej startowali jeszcze: Gabriela Surowiec, Milena Sosnówka i Dawid Dzięgielewski. Wszyscy stawali na podium, a Gabriela Surowiec „wzięła wszystko” – została najlepszą grzbiecistką i najlepszą zawodniczką za zwycięstwa na 50, 100 i 200m st. grzbietowym. Milena Sosnówka natomiast wygrała na 50, 100 i 200m st. motylkowym wygrywając klasyfikację najlepszych delfinistek oraz zajęła III miejsce wśród najlepszych zawodniczek. Dawid Dzięgielewski wywalczył II miejsce na 200m st. klasycznym i dwukrotnie III lokatę na 50 i 100m tym stylem ( III miejsce w klasyfikacji żabkarzy). W kategorii 12-13 lat wystartowały : Blanka Konopka, Nikola Dzięgielewska i Emilia Surowiec. Ta ostatnia została najlepszą w swojej kategorii kraulistką ( 2 razy I miejsce na 100 i 200m st. dowolnym i III miejsce na 50m tym stylem). Blanka Konopka zajęła trzykrotnie III miejsce na 50, 100 i 200m st. grzbietowym o jedną pozycję wyprzedzając Nikolę Dzięgielewską.

24 kwietnia dołączyliśmy do innych uczestników Otylia Swim CUP w Lublinie (startowaliśmy tylko drugiego dnia zawodów). A tych uczestników była rekordowa ilość – wystartowało przeszło 1000 zawodników z przeszło 50 klubów z całej Polski i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Z zawodników Fali najwyższe lokaty wywalczyli: Dmytro Fylypiv ( I miejsce na 50m st. motylkowym w kategorii 11 lat), Danylo Fylypiv (III miejsce na 200m st. dowolnym w kat. 14 lat) oraz Milena Sosnówka (IV miejsce na 100m st. motylkowym). Ponadto Dawid Dzięgielewski był V na 200m st. klasycznym, Gabriela Surowiec VI na 50m st. grzbietowym, Emilia Surowiec VI na 400m st. dowolnym, Blanka Konopka VIII na 50m st. grzbietowym, a Nikola Dzięgielewska zajęła IX miejsce na 100m st. grzbietowym.

Najbliższa imprezą pływacką będzie Polish Open 2022 w Łodzi. W tych bardzo ważnych zawodach wystartuje Amelia Wysocka i będzie walczyć o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Europejski Festiwal Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy.