Nasi Partnerzy

 

 

Podsumowanie roku 2013

           W 2013 r. szkoleniem objętych było w sumie ok. 90 zawodników w wieku od 6 do 22 lat , którzy trenowali w kilku grupach (wg wieku i umiejętności). Najstarsi zawodnicy odbywali po 11 jednostek treningowych w tygodniu, a najmłodsi 2-3 treningi tygodniowo. Trenerem koordynatorem niezmiennie był Grzegorz Mazurek, asystentką trenera – Iwona Mazurek, a młodszych zawodników szkolił Mariusz Kwietniewski. Incydentalnie trenerów wspomagały wolontariuszki – Karolina Mazurek-Świstak i Zuzanna Mazurek.

           W 2013r. startowaliśmy w przeszło 40 zawodach i imprezach sportowych w całej Polsce. Wyniki sportowe to najbardziej czytelne dowody działalności klubu sportowego. Największymi sukcesami sportowymi 2013 roku były medale I Mistrzostw Polski w Pływaniu na Wodach  Otwartych wywalczone przez naszych juniorów: Konrada Zapalskiego (złoto) i Kornela Solę (srebro) oraz juniora młodszego Igora Prószyńskiego (srebro). Wszyscy oni bardzo dobrze wypadli  też podczas imprez Mistrzowskich na pływalni 50-cio metrowej plasując się w czołowej dziesiątce. Na wyróżnienie ponownie zasłużył 11-sto letni Artur Siekaczyński, który zajął III miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji indywidualnej Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 11 lat ( za sumę 4 startów), a także uplasował się na I miejscu w rankingu ogólnopolskim na 800m st. dowolnym w kategorii dzieci 11 lat (pływalnia 50m). Jednym ze sportowych wydarzeń roku w naszym Klubie była też próba powrotu do pływania (po dwóch latach przerwy) najbardziej utytułowanej naszej zawodniczki Zuzanny Mazurek. Po trzech miesiącach wstępnych treningów Zuza wywalczyła VI miejsce na 100m st. grzbietowym podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzystkim.

        Dodatkowo w całorocznych Wojewódzkich Ligach Pływackich Klub nasz wywalczył w klasyfikacji drużynowej II miejsce w Wojewódzkiej Lidze dzieci i Młodzików 11-12 lat i III miejsce w Wojewódzkiej Lidze Open (Największe osiągnięcia sportowe UKP Fala Kraśnik 2013)

           Poza sukcesami sportowymi, jak zwykle współorganizowaliśmy kilka udanych imprez. Jako Klub jesteśmy współorganizatorami wszystkich pływackich imprez odbywających się w Kraśniku – zarówno czysto sportowych jak i rekreacyjnych.

           W roku 2013 w Kraśniku odbyły się 4 imprezy o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim w tym Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat  i Mistrzostwa Województwa Dzieci 10-11 lat. Fala zorganizowała też Mistrzostwa Kraśnika  i  Mistrzostwa UKP Fala Kraśnik ( imprezy organizowane i współorganizowane przez Klub). Wszystkie imprezy otrzymywały bardzo wysoką ocenę  bowiem posiadamy bazę ale także wykwalifikowanych trenerów i sędziów (sędziowie prowadzili Mistrzostwa Kraśnika  i Mistrzostwa Klubu na zasadzie wolontariatu). W 2013 roku klub zorganizował  obozy dochodzeniowe  w wakacje, w ferie zimowe i świąteczne oraz w czerwcu i lipcu – przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Działalność Klubu wspierali w tym roku: Urząd Miasta Kraśnik, Starostwo Powiatowe , MOPS i Ministerstwo Sportu i LOZP Lublin.

               Do minusów tegorocznej działalności  Klubu należy zaliczyć:

– zmniejszenie się ciągu roku liczby zawodników z ok. 90 do ok. 70,

– duży procent rezygnacji z treningów zawodników rocz. 2000 związany m.in. ze zmiana szkoły ( szkoła podstawowa – gimnazjum) oraz preferencjami rodziców co do szkoły,

– ze względu na brak funduszy rezygnacja z zakupów odżywek , witamin i napoi na potrzeby treningowe i startu w zawodach,

– utrzymanie w zawieszeniu współpracy z klubem pływackim w mieście partnerskim Kraśnika – Nagent (Francja).

           Aby przedstawić pracę zawodników i trenerów kilka danych statystycznych. W roku 2013, grupa główna odbyła 525 jednostek treningowych – razem 1278 godzin treningowych i startów. W sumie przepłynięto 2763,600 km co daje średnią ok. 231 km w miesiącu i ok. 5,2  km w ciągu jednego treningu (dane dotyczą oczywiście najstarszych zawodników i trenujących regularnie). Problemem jest wciąż słaba frekwencja na treningach – średnia frekwencja grupy zawodników objętych pełnym szkoleniem wyniosła – 68,4 % . Mimo tego wszyscy trenujący znacznie poprawili swoje rezultaty życiowe na poszczególnych dystansach (Rekordy Życiowe UKP Fala).

         Plany sportowe i organizacyjne klubu na rok 2014 to utrzymanie aktualnego poziomu. Planujemy organizację lub współorganizację  podobnej ilości  imprez co w roku 2013.