Nasi Partnerzy

 

 

Podsumowanie Otwartych Mistrzostw o Puchar Prezydenta Puław

26 czerwca, w pierwszy dzień wakacji rozegrano coroczne zawody pływackie – Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław. Wystartowało 430 zawodników z 32 Klubów.

Spora atrakcją zawodów był fakt, że odbyły się na odkrytej, 50-cio metrowej pływalni i można się było ścigać przy ładnej pogodzie. Duża liczba startujących zawodników to skutek tego, że w Puławach przebywało na obozach wielu zawodników z całej Polski. Ponad to zawody były tez skierowane do zawodników z młodszych kategorii wiekowych.

W zawodach wystartowało 9-cioro zawodników UKP Fala Kraśnik. Czworo z nich to 14-latki, którzy już za pięć dni rozpoczynają swoje Mistrzostwa Polski, więc w Puławach „łapali świeżość” bardzo dobrze się prezentując. Amelia Wysocka zwyciężyła na 50m st. dowolnym i motylkowym, Dawid Dzięgielewski był II na 200m st. klasycznym, a Gabriela Surowiec zajęła III miejsce na 200m st. grzbietowym. Na podium nie stanęła Milena Sosnówka, w pewnym stopniu dlatego, że nie jest sprinterką a płynęła 50m st. dowolnym i motylkowym.

Dobrze spisały się nasze młode zawodniczki. Blanka Konopka zwyciężyła w swojej kategorii na dystansie 200m st. grzbietowym, Nikola Dzięgielewska zajęła III miejsce na 50m st. grzbietowym, a Emilia Surowiec była VII na 50m st. dowolnym. Najstarsi natomiast zawodnicy Fali w tych zawodach to Oliwia Sosnówka ( II miejsce na 200m st. motylkowym) i Rafał Wójcik (VIII miejsce na 50m st. motylkowym).

W Tym samym czasie z Memoriale Henryka Kosakowskiego w Lublinie startowali Błażej Paszkowski i Piotr Borsuk – na co dzień uczący się i trenujący w lubelskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Piotrek wywalczył w swojej kategorii dwukrotnie II miejsce na 50 i 200m st. grzbietowym, a na 100m tym stylem był III. Natomiast Błażej zwyciężył w eliminacjach kategorii open na 50m st. grzbietowym w czasie nowego rekordu Klubu – 27,77!

Zawody w Puławach i Lublinie były ostatnimi w sezonie letnim dla zawodników 13 lat i młodszych. Starsi ( 14-18 lat) natomiast wystartują w swoich rocznikowych Mistrzostwach Polski.

wyniki

galeria