Nasi Partnerzy

 

 

Podsumowanie Lig Pływackich 2015

W dniach 28-29 listopada zakończyły się Ligi Pływackie 2015. 28 listopada w Krasnymstawie ścigali się zawodnicy 10-12 lat, a dzień później w Białej Podlaskiej spotkali się juniorzy 13 lat i starsi – rozegrali V rundy Lig podsumowujące całoroczną rywalizację.

Oto jak podsumował tegoroczny udział „Fali” w tych zawodach trener Grzegorz Mazurek: „Niestety nasze starty ligowe w roku 2015 … były najsłabsze w historii klubu! Nigdy do tej pory nie zajmowaliśmy tak niskich pozycji w końcowej klasyfikacji drużynowej. O ile V miejsce w Lidze Open jest do przyjęcia, bo przecież zawsze szkoliliśmy przede wszystkim młodych zawodników i większość startująca w tej lidze to najmłodsi rocznikowo 13-latkowie, o tyle dopiero VII miejsce ( razem z Orką Zamość) w Lidze Dzieci i Młodzików 11-12 lat jest bardzo słabe. W tej Lidze zawsze stawaliśmy na podium, a bardzo często wygrywaliśmy ją jako drużyna !!! Oczywiście na wynik drużyny wpływają też indywidualne starty poszczególnych zawodników. Ale tu również nie mieliśmy „gwiazd”. Żaden z naszych zawodników „nie załapał się” do czołowej trójki klasyfikacji najlepszych zawodników całych lig! Największy wkład w to co udało się uzyskać mieli: Magdalena Wieczorek (74 pkt.), Julia Hajdenraich (50 pkt.), Kornel Sola (69 pkt.) i Konrad Zapalski (58 pkt.) – w Lidze Open oraz Magdalena Toporowska (29 pkt.), Maja Machulak (71 pkt.), Aleksandra Kurzyna (34 pkt.), Piotr Borsuk (59 pkt.) i Maksymilian Swintozelski (45 pkt.) – w Lidze Dzieci i Młodzików.

Wyżej wymienionym zawodnikom czasem udało się stanąć na podium w poszczególnych konkurencjach i to jest jedyny pozytyw tegorocznych startów w Lidze … niestety. Przyczyn takiego stanu jest wiele i nie chciałbym się teraz nad tym rozwodzić i nie ma co rozpamiętywać. Mam tylko nadzieję, że gorzej już być nie może i teraz będzie tylko lepiej… Widzę potencjał w młodych zawodnikach z roczników 2006 i 2007, więc może idzie ku lepszemu? Oczywiście nie odbieram szans na sukces i starszym zawodnikom, ale większość powinna się zastanowić czy naprawdę chcą coś osiągnąć i co robić dalej. Rozmawialiśmy już o tym nie raz i nie dwa. Powiedziałem też, że mnie nie interesuje rekreacja w Klubie i jeśli ma tak to wyglądać dalej – to ja sam zrezygnuję i zajmę się nauka pływania bez zobowiązań i nerwów. Myślę, że część zawodników i rodziców nie rozumie, że ja też się bardzo angażuję w to co robimy i wszystkie porażki zawodników to też moje porażki … a jak słaby występ zanotuje 10-ciu zawodników to mnie boli 10 razy mocniej ! To tyle jeśli chodzi o podsumowanie Lig. Podsumowanie całego roku startów, przede wszystkim dzięki sukcesom na Wodach Otwartych, wypadnie trochę lepiej. Ale o tym porozmawiamy w późniejszym terminie … Może podczas Treningu Sylwestrowego, gdzie wręczymy też stypendia Klubowe za rok 2015”.

Wyniki Lig Pływackich 2015:

WLDiM                  WLJ