Pływały w Lidze i w … Pradze

26 maja na pływalni H2O w Lublinie rozegrano III rundę Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików (ostatnią przed wakacjami). Wystartowało przeszło 320 zawodników z 14 klubów z lubelszczyzny.

Kraśnik reprezentowały w tych zawodach Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska (obie 13 latki). Na podium stanęła Emilia zajmując III miejsce na 100m st. grzbietowym (była także VII na 100m st. zmiennym). Natomiast Nikola wywalczyła VII miejsce na 50m st. dowolnym i VIII lokatę na 100m st. grzbietowym. Dziewczęta ustanawiały swoje rekordy życiowe na wszystkich dystansach. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się ( 16-17 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim) najważniejszymi w tym roku zawodami dla zawodników 13 letnich – Międzywojewódzkimi Drużynowymi Mistrzostwami Młodzików 13 lat – II runda.

W dniach 2-4 czerwca w Pradze odbyło się Grand Prix Czech. Zawody te była kwalifikacją do imprez międzynarodowych dla miejscowych zawodników i odbyły się w obsadzie międzynarodowej ( po za Polakami wystartowali także przedstawiciele klubów z Azerbejdżanu, Francji, Norwegii, Słowacji, Niemiec, Włoch i innych). W imprezie wystartowały dwie nasze zawodniczki: Anna Wilk i Maja Ryfka. Obie zaznaczyły swoją obecność dobrymi startami i lokatami na podium. Anna Wilk zwyciężyła dwukrotnie w kategorii juniorek na najdłuższych dystansach 800 i 1500m st. dowolnym ( na tym drugim dystansie zajęła jednocześnie II miejsce w kategorii open), a na 400m st. dowolnym zajęła II miejsce. Natomiast Maja Ryfka wywalczyła III miejsce w kategorii open i juniorek na swym koronnym dystansie 200m st. grzbietowym.