Nasi Partnerzy

 

 

Pływacy w kraju i za granicą

W majowy weekend większość zawodników UKP Fala Kraśnik nie startowała w zawodach ( niestety też nie odbywały się treningi, bowiem nasza zaprzyjaźniona pływalnia w Ożarowie była nieczynna, a na otwarcie kraśnickich pływalni trzeba jeszcze poczekać), ale Ci obecnie najlepsi zawodnicy ścigali się jak najbardziej poważnie.

            W Brazylijskim Caxias do Sul występował Rafał Wójcik – reprezentant Polski na XXIV Letnie Igrzyskach Głuchych. W ciągu pierwszych dwóch dni zawodów Rafał borykał się z problemami z aklimatyzacją, ale i tak startował znakomicie! Pierwszego dnia wraz z kolegami z reprezentacji Polski zajął IV miejsce w wyścigu sztafetowym na 4x100m st. dowolnym! Drugiego dnia natomiast wystartował na 200m st. grzbietowym, awansował do finału i ostatecznie zajął VI lokatę. Wielkie brawa, ale dalej trzymamy kciuki bo igrzyska w konkurencjach pływackich potrwają do 9 maja, a „ulubione” konkurencje Rafała jeszcze przed nim.

W Łodzi natomiast podczas historycznych zawodów Polish Open wystartowała Amelia Wysocka. Zawody Polish Open zostały zorganizowane po raz pierwszy – dodatkowo z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego. ponadto była to impreza, na której cała czołówka Polskich zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych walczyła o kwalifikację do imprez międzynarodowych w sezonie letnim. Nas najbardziej interesowały wyścigi w kategorii dziewcząt 14-15 lat i chłopców 15-16, bowiem w tych rocznikach są Amelia Wysocka i nasz wychowanek (obecnie AZS UMCS Lublin) – Błażej Paszkowski. Oboje walczyli o starty w wielomeczu międzynarodowym w Pradze ( Polska-Czechy-Słowacja-Węgry, 21-22 maja) oraz najważniejszej imprezie dla tych kategorii wiekowych – Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy (24-30 lipca).

Amelia Wysocka znakomicie spisała się szczególnie na dystansach typowo sprinterskich – 50m st. motylkowym i 50m st. dowolnym, gdzie kilkukrotnie ustanawiała nowe rekordy klub (w eliminacjach i finałach). Aktualnie wynoszą one: 26,87 na 50m st. dowolnym i 27,98 na 50m st. motylkowym! Startowała też na 100m tymi stylami i zawsze plasowała się w czołówce swojej kategorii. Teraz z niecierpliwością czekamy na decyzję Polskiego Związku Pływackiego.

Natomiast Błażej Paszkowski zdecydowanie zwyciężył w swojej kategorii wiekowej na 50 i 100m st. grzbietowym i praktycznie zapewnił sobie udział w obu imprezach, do których się kwalifikował ( oczywiście wymagana jest decyzja PZP). Wielkie gratulacje!