Pływacki weekend

Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników UKP „FALA” Kraśnik. W sobotę startowali w ogólnopolskich zawodach „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, zaś w niedzielę wzięli udział w I rundzie zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”.

Od Młodzika do Olimpijczyka

DSC_1199.JPG

W dniu 11.04.2015 r. na 50-cio metrowej pływalni Warszawianka Wodny Park wystartowało przeszło 800 zawodników z 81 Klubów z całej Polski. W tym gronie było 15 zawodników UKP „FALA” Kraśnik.

W zawodach tych najlepiej wypadła Ania Wilk, startująca w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2006), która zdobyła dwa złote medale (na dystansie 50 m st. dowolnym i 50 m st. klasycznym). Równie dobrze spisał się Paweł Bucoń (rocznik 2007). Rywalizował on z zawodnikami o rok starszymi, dlatego startował poza konkurencję. Jednak uzyskane czasy dałyby mu złoty medal na dystansie 50 m st. dowolnym i srebrny medal na dystansie 50 m st. grzbietowym. Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Oliwia Sosnówka, Magdalena Toporowska, Amelia Kulpa, Błażej Paszkowski, Bartosz Zarawski, Kacper Chodara, Jan Jachura, Aleksander Wietrzyk, Dominik Gonder, Patryk Kasperski, Piotr Borsuk i Filip Bożek również uzyskali bardzo dobre wyniki, ale tym razem nie udało im się zdobyć medalu.

Wyniki Od Młodzika do Olimpijczyka                    Zdjęcia

O Laur Lubelskiego Koziołka

DSC_1459.JPG W niedzielę (12.04.2015 r.) na 25-cio metrowej pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się I runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”, gdzie rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystartowała 14-osobowa ekipa UKP „FALA”, z której większość stawała na podium (dekorowano do X miejsca).

W najmłodszej kategorii (2007 i młodsi) rywalizowano na dystansie 25m st. grzbietowym. Wśród dziewcząt II miejsce zajęła Milena Sosnówka, dla której był to bardzo udany debiut w zawodach wojewódzkich. Ponadto VII miejsce zajęła Amelia Wysocka. Jeszcze lepiej zaprezentowali się 8-letni chłopcy, których aż trzech stanęło do dekoracji – I miejsce zajął Paweł Bucoń, II miejsce Wojciech Siekaczyński, zaś IV miejsce Jan Szymula.

Wśród 9-latków, gdzie również rywalizowano na dystansie 25 m st. grzbietowym – I miejsce zajęła Anna Wilk, zaś VIII miejsce Lena Grabczak. Wśród chłopców II miejsce zajął Błażej Paszkowski, a Bartosz Chmiel był ósmy.

Bardzo zgodni okazali się 11-latkowie – zarówno Magdalena Toporowska, jak i Dominik Gonder zajęli VI miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Natalia Kaczmarska, Oliwia Sosnówka i Kacper Chodara zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce, ale dość znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Wyniki I runda LLK                Zdjęcia              Klasyfikacje  39 edycji LLK

Kolejne zawody z udziałem zawodników UKP „FALA” już w przyszły weekend. W sobotę (18.04.2015 r.) w Biłgoraju odbędzie się II Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, z kolei w niedzielę (19.04.2015 r.) w Międzyrzecu Podl. Odbędzie II Runda Ligi OPEN.