Nasi Partnerzy

 

 

Pływacka Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu i Łodzi

Pomimo wszelkich trudności z spowodowanych panującą pandemią, środowisko pływackie w Polsce stara się możliwie normalnie funkcjonować oraz prowadzić system rywalizacji sportowej. Jednymi z najważniejszych w naszym kraju są zawody Arena Grand Prix Polski – jesienią tradycyjnie rozgrywane w Oświęcimiu ( 24-25 października) i Łodzi ( 7-8 listopada). Zawody te to jednocześnie znakomity sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia nie wszyscy chętni mogli wystartować w tych zawodach. Dzięki zmianom w regulaminach imprez maksymalna liczba uczestników może wynieść 500 zawodników ( zawody dzielone są na bloki po 250 uczestników), a do GP w Łodzi zgłosiło się niemal 900 zawodników!

W zawodach Grand Prix Polski nie zabrakło pływaków UKP Fala Kraśnik – jednocześnie uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Byli to – najmłodszy (uczący się w SMS Lublin dopiero od 2 miesięcy) 14 letni Błażej Paszkowski oraz tegoroczni maturzyści – Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński.

Rewelacyjnie w obu imprezach spisał się Błażej Paszkowski. Nie dość, że w praktycznie w każdym swoim starcie ustanawiał nowe rekordy życiowe, to na dodatek brylował w klasyfikacjach najlepszych zawodników. Zarówno w Oświęcimiu jak i w Łodzi zastał najlepszym 14 letnim grzbiecistą i delfinistą imprez! Ponad to w Łodzi uplasował się na III miejscu klasyfikacji najlepszych zawodników 14 lat ( bez względu na styl). Czasy uzyskiwane przez naszego zawodnika plasują go w ścisłej czołówce tegorocznych rankingów oraz dają nadzieję na medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat ( 18-20 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim).

Aż tak błyskotliwych wyników nie osiągali w tych zawodach nasi 18-sto latkowie. Im już teraz trudniej jest osiągać życiowe rezultaty, a strategia przygotowań skierowana jest na najlepsze wyniki podczas imprezy Mistrzowskiej ( Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat – 11-13 grudnia w Lublinie). Mimo tego Artur Siekaczyński ustanowił rekord życiowy na 400m st. zmiennym (4:33,85), a Zofia Szewczyk pobiła rekord życiowy na 100m st. dowolnym (59,63) i 800m st. dowolnym (9:02,41). Szczególnie ten drugi wynik na swoją wagę – jest to jednocześnie rekord Klubu, zabrany nie byle komu bo samej Zuzannie Mazurek!

Jeśli tylko sytuacja epidemiczna w naszym kraju na to pozwoli, już w grudniu będziemy mogli nasłuchiwać ( na te chwilę wszystkie zawody odbywają się bez udziału publiczności – będą natomiast transmisje internetowe) wieści o startach zawodników Fali na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Poza wymienioną wyżej trójką naszych zawodników, do Mistrzostw przygotowują się również: Piotr Borsuk (SMS Lublin), Oliwia Sosnówka (SMS Ostrowiec Świętokrzyski) oraz przygotowujący się w Kraśniku (a właściwie w Ożarowie) – Anna Wilk, Maja Ryfka i Rafał Wójcik.