Nasi Partnerzy

 

 

Paweł Bucoń mistrzem województwa w pływaniu

 

W dniach 5-6 listopada na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Przeszło 300 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

Z różnych powodów w zawodach tych nie mogło wystartować czworo czołowych pływaków UKP Fala Kraśnik: Amelia Wysocka, Anna Wilk, Maja Ryfka i Rafał Wójcik, ale ci co startowali starali się ich godnie zastąpić. Mistrzem województwa w kategorii juniorów 14-15 lat został Paweł Bucoń zwyciężając na dystansie 200m st. grzbietowym. Ponadto Paweł wywalczył III miejsce na 50 m tym stylem. Na podium stanęli także: Dawid Dzięgielewski (II miejsce na 200m st. klasycznym i III miejsce na 50m tym stylem) oraz Gabriela Surowiec – III miejsce na 50m st. grzbietowym. Tuż za podium uplasowały się: Milena Sosnówka (aż trzy razy IV miejsce na 100 i 200m st. motylkowym i 400m st. dowolnym), Oliwia Sosnówka (IV miejsce na 1500m st. dowolnym w kategorii open) oraz Emilia Surowiec (IV miejsce na 800m st. dowolnym w kategorii młodzików 12-13 lat).

11 listopada natomiast, 104 rocznicę odzyskania niepodległości naszej ojczyzny – tradycyjnie świętowaliśmy startując w sztafecie 100x100m stylem dowolnym. Tym razem sztafetę rozegrano w formie 10 sztafet po 10 zawodników – każdy przepłynął 100m st. dowolnym. Wśród uczestników z całego województwa byli także: Emilia Surowiec, Nikola Dzięgielewska, Gabriela Surowiec, Paweł Bucoń, Dawid Dzięgielewski i Rafał Wójcik.

Teraz zawodnicy wracają do treningów ( wciąż jednak w Ożarowie) przygotowując się do startu w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów.