Nasi Partnerzy

 

 

Otylia Swim Cup w Lublinie

Otylia Swim Cup to cykliczne, ogólnopolskie zawody pływackie organizowane przez Fundację najsłynniejszej Polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak. Za każdym razem startuje w nich bardzo dużo zawodników w wieku od 9 do 15 lat. W Lublinie wystartowało ok. 800 zawodników , a organizatorzy byli zmuszeni  do wcześniejszego zamknięcia zgłoszeń, bo chętnych było znacznie więcej, a ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną nie można było ich przyjąć. W zawodach wystąpili zawodnicy z województwa lubelskiego, a także z często bardzo odległych od Lublina miejscowości – Gdańska, Szczecina, Głogowa, Bielska Podlaskiego, Poznania, Białegostoku, Warszawy, a nawet z Ukrainy.

             W tych bardzo mocno obsadzonych zawodach  świetnie spisali się zawodnicy UKP Fala Kraśnik wygrywając klasyfikacje medalową imprezy! I to pomimo tego, że medale zdobywali wyłącznie w jednej, najstarszej kategorii wiekowej (14-15 lat).      W sumie przywieźli do Kraśnika 18 krążków ( 10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe).

Kolejny już raz znakomicie zaprezentował się Błażej Paszkowski, który w tych zawodach „wziął wszystko”!  Zwyciężył czterokrotnie (50 i 100m st. grzbietowym oraz 50 i 100m st. motylkowym), zdobył Puchar Otylii Jędrzejczak ( za starty w stylu motylkowym) oraz został najlepszym zawodnikiem w kategorii 14-15 lat! ( za               3 najlepsze wyniki). Jak gdyby przy okazji ustanowił 3 nowe rekordy Klubu ( na 50m st. dowolnym, grzbietowym i motylkowym). Bardzo dobre zawody, też z rekordem klubu ( na 100m st. dowolnym), rozegrała Amelia Wysocka zwyciężając na swoich koronnych dystansach 50 i 100m st. dowolnym oraz zajmując dwukrotnie II miejsce na 50 i 100m st. motylkowym ( tylko za o rok starszą Ukrainką). Te osiągniecia dały Amelii II miejsce w pucharze Otylii Jędrzejczak i II miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii 14-15 lat. Dwa złota ( na 100 i 200m st. grzbietowym) i dwa srebra ( na 50 m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym) wywalczyła też Maja Ryfka,   a kolejna multimedalistką ( 2 złote medale na 200m st. klasycznym i 400m st. dowolnym i srebro na 100m st. klasycznym) została Anna Wilk. Czas Ani na 200m st. klasycznym to kolejny w tych zawodach rekord Fali! Na podium stanęli także: Paweł Bucoń ( dwukrotnie III miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym) i Gabriela Surowiec    ( III miejsce na 200m st. grzbietowym). Natomiast praktycznie same rekordy życiowe ustanawiali: Nikola Dzięgielewska, Dawid Dzięgielewski, Blanka Konopka, Emilia Surowiec, Milena Sosnówka i Rafał Wójcik.

Po za rywalizacją sportową ważną  częścią imprezy bała możliwość  uzyskania autografu czy zrobienie sobie zdjęcia z naszą mistrzynią z czego skrzętnie skorzystali  zawodnicy Fali. Niektórzy kupili też książkę „Moja historia Otylia Jędrzejczak” z dedykacją samej mistrzyni. Czy znajdą w niej receptę na swój sukces sportowy?

galeria

wyniki