Nasi Partnerzy

Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat

DSC_8693W dniach 21-22.05.2016 r. na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie Dzieci 10-cio i 11-sto letnich. Zawody takie jak w Lublinie odbyły się również w kilkunastu innych miastach kraju. Wyniki wszystkich imprez zbierane są przez Polski Związek Pływacki, po czym poznamy najlepsze w kraju drużyny i zawodników.

Do rywalizacji w Lublinie przystąpiło przeszło 150 zawodników z 13 klubów Lubelszczyzny. UKP Fala Kraśnik reprezentowało 18 młodych pływaków. Kraśniczanie zawody te mogą uznać za niezwykle udane bowiem zdobyli 7 medali ( 5 złotych, 1srebrny i 1 brązowy). Prawdziwą gwiazdą zawodów została  Anna Wilk, która zdecydowanie wygrała wszystkie  swoje wyścigi na dystansach 50 m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym, 50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym zostając zdecydowanie najlepszą zawodniczką 10-cio letnią lubelskich zawodów ( można oczekiwać, że będzie również bardzo wysoko w klasyfikacji najlepszych 10-cio latek w całej Polsce). Bardzo dobrze zaprezentował się również jej rówieśnik – Błażej Paszkowski, który zwyciężył na 50m st. grzbietowym, zajął II miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym, a na 100m st. zmiennym wywalczył III miejsce. Dzięki tym osiągnięciom został III zawodnikiem 10-cio letnim w klasyfikacji wieloboju (wszystkie 4 starty). Wyniki Ani i Błażeja , a także lawinowo bite rekordy życiowe pozostałych 10-ciolatków (Bartosz Chmiel – VI miejsce na 50 m st. dowolnym, Surmacz Gabriela, Machulak Milena, Żuber Aniela, Ryfka Maja, Kaczmarska Natalia, Grabczak Lena, Pogoda Kornelia, Piłat Karol, Wójcik Rafał) spowodowały, że UKP Fala Kraśnik zwyciężyła w najważniejszej klasyfikacji drużynowej 10-ciolatków pokonując z dość  dużą przewagą kluby z Lublina – Olimpijczyka 23 Lublin i UKS 51 Lublin.

W kategorii 11-stolatków najlepiej zaprezentowali się: Oliwia Sosnówka (IV miejsce na 100m st. klasycznym i VI miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym), Bartosz Zarawski (VI miejsce na 200 m st. dowolnym) i sztafeta dziewcząt 4x50m st. zmiennym – V miejsce. Te wyniki, a także występy pozostałych zawodników ( Przywara Laura, Marzec Monika, Żuraw Julia,  Chodara Kacper) dały Fali w kategorii 11-stolatków VI miejsce  w klasyfikacji drużynowej.

W ten sposób zakończyła się wiosenno-letnia część sezonu dla najmłodszych pływaków (cześć z nich wystąpi jeszcze w zawodach o „Laur Lubelskiego Koziołka”) i teraz czas na zasłużone wakacje, podczas których czekać będziemy na ogólnopolską klasyfikację drużynową i indywidualną 10-cio i 11-stolatków.