Nasi Partnerzy

 

 

Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej

7 października na pływalni H2O w Lublinie odbyły się zawody pływackie pod nazwą Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej. Wystartowało przeszło 250 zawodników z klubów lubelszczyzny oraz zawodnicy uczący się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie (czasem reprezentujący kluby z innych województw).

Sprawdzian wszechstronności rozgrywany jest w całej Polsce co powoduje korespondencyjne pojedynki wszystkich zawodników w wieku 12 lat i starsi. Formuła imprezy zakłada starty zawodnika na 100m każdym stylem oraz 400m st. zmiennym. Zawody te nie są obowiązkowe, ale bardzo trudne. W związku z tym na start zdecydowało się tylko siedmioro zawodników Fali. Ich zadaniem było ustanowienie rekordów życiowych szczególnie w startach stylami, którymi pływają raczej rzadko.

Najlepiej z zadania wywiązał się Filip Bożek, który  pobijał rekordy życiowe w każdy z pięciu swoich startów. Po 4 „życiówki” ustanowili natomiast Zofia szewczyk, Piotr Borsuk i Maksymilian Swintozelski. 3 nowe rekordy stały się „łupem” Artura Siekaczyńskiego i Łukasza Borsuka, a „tylko” 2 ustanowiła Oliwia Sosnówka.Najwyższą pozycje w całej stawce zawodników zajął Artur Siekaczyński (III miejsce na 100m st. grzbietowym), a najwyżej punktowany wynik uzyskała Zofia szewczyk – 476 pkt. za 100m st. dowolnym.

Następnymi zawodami dla starszych pływaków UKP Fala Kraśnik będzie prawdopodobnie impreza pod nazwą „Z Delfinem do Tokio” ponieważ otrzymaliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionego klubu Delfin Toruń.

Wyniki           Zdjęcia