Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat 2014

DSC00859W dniach 30-31.05.2014 na krytej pływalni MOSiR w Puławach odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11-letnich, gdzie wśród 165 startujących znalazło się 19 zawodników Fali Kraśnik. W najważniejszej klasyfikacji drużynowej Fala uplasowała się na III miejscu (zdobywając 8581 pkt). W podziale na roczniki III miejsce zajęli 10-latkówie (w składzie Magdalena Toporowska, Wiktoria Obara, Julia Witek, Łukasik Sara, Szymula Michał, Aleksander Wietrzyk, Adam Brzuszek, Dominik Gonder, Jan Jachura, Jakub Kolasa, Oskar Miazga), a 11-latki uplasowaly się na miejscu IV (Emilia Kołosińska, Maja Machulak, Julia Mazur, Piotr Borsuk, Patryk Kasperski, Krzysztof Kijewski, Hubert Dalmata, Maksymilian Swintozelski).

Nasi zawodnicy pięciokrotnie stawali na stopniach podium. Dwa medale zdobyła sztafeta chłopców 11-letnich (K. Kijewski, P. Kasperski, P. Borsuk, M. Swintozelski), złoty 4x50m st dowolnym i srebrny 4x50st zmiennym. Indywidualnie dwa medale zdobyła E. Kołosińska – srebro na dystansie 200m st dowolnym i brąz na 200m st zmiennym. Jeden medal dołożyła M. Machulak – brązowy 100 m st grzbietowym. Swoje dyplomy odebrali również: 10 letnia M. Toporowska IV miejsce na 50m st klasycznym, 11 – letni P. Borsuk IV – 100m st grzbietowym i K. Kijewski – V na 200m st dowolnym oraz dwukrotnie VI (100m st dowolnym, 50 m st motylkowym).

Teraz z niecierpliwością będziemy czekali na wyniki drużynowe i indywidualne w ogólnopolskiej rywalizacji.

Wyniki DWPD 10-11               Klasyfikacja drużynowa              Zdjęcia