Nasi Partnerzy

 

 

Nasi na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

            W dniach 28.04-2.05 na pływalni Aqua Lublin rozegrano Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Zawody te były kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mistrzostw Europu i Mistrzostw Świata Juniorów. Po raz pierwszy od wielu lat, aby wystartować w mistrzostwach trzeba było osiągnąć pewien poziom sportowy – wprowadzono ograniczenie ilości zawodników ze względu na panującą epidemię.

            Ostatecznie w zawodach wzięło udział ok. 600 zawodników ze 111 klubów,     w tym 5-cio osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik. Warunek wynikowy ( uzyskanie minimum 550 pkt. w punktacji FINA za jeden najlepszy wynik) spełnili: Maja Ryfka, Anna Wilk, Amelia Wysocka, Błażej Paszkowski i Rafał Wójcik). Oczywiście dla nich   ( zawodnicy 14-15 letni) start w Mistrzostwach Polski Seniorów miał być nagrodą       i szansą na podglądanie najlepszych Polskich zawodników. Tym bardziej, że jak wiemy na co dzień trenują dojeżdżając do Ożarowa na 25 metrowym basenie,          a mistrzostwa odbywały się w konfiguracji olimpijskiej, 50-cio metrowej pływalni. Najlepiej zaprezentował się Błażej Paszkowski (on akurat codziennie trenuje w SMS Lublin, więc na tej pływalni gdzie rozegrano zawody), który w każdym starcie pływał w granicach swoich rekordów życiowych, a na 200m st. grzbietowym udało mu się zakwalifikować do Finału B! ( był tam najmłodszym uczestnikiem). Nowe „życiówki” ustanowili Anna Wilk ( na 1500m st. dowolnym) i Rafał Wójcik (na 200m st. motylkowym), a wysoko w klasyfikacji uplasowały się także Maja Ryfka i zaledwie 14 letnia Amelia Wysocka.

            Teraz już właściwie rozpoczynają się przygotowania naszych zawodników do ich docelowych, głównych imprez: Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14 i 15 lat, które odbędą się w Olsztynie (14 lat) i Oświęcimiu (15 lat).

wyniki