Nasi Partnerzy

Najlepsi w Multilidze

Na pływalni AQUA Lublin swoje ligowe zmagania nowego sezonu rozpoczęli 27 stycznia pływacy UKP Fala Kraśnik. Pierwsza runda była połączeniem Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików oraz Ligi Open, stąd nazwana została Multi Ligą. W stawce przeszło 420 zawodników wystąpiło 31 pływaków Fali.
W zawodach rewelacyjnie wypadli najmłodsi kraśniczanie, którzy zdobywając 256 punktów, wygrali klasyfikację drużynową I rundy i aż o 76 punktów wyprzedzili drugą Spartę Biłgoraj. Ponadto zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji medalowej, zdobywając 18 medali.

_DSC3383

_DSC3383
Obraz 288 z 288

Wśród 11-latków najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka – dwa złote medale na 50 m st. dowolnym oraz 100 m st. klasycznym, Paweł Bucoń – dwa złote medale na 50 m st. dowolnym oraz 100 m st. grzbietowym, Milena Sosnówka – złoto na 100 m st. grzbietowym oraz srebro na 100 m st. klasycznym, Wojciech Siekaczyński – srebro na 100 m st. grzbietowym oraz brąz na 50 m st. dowolnym, Gabriela Surowiec – srebro na 100 m st. grzbietowym.
Z kolei wśród 12-latków: Błażej Paszkowski – złoto na 200 m st. grzbietowym oraz srebro na 100 m st. dowolnym, Anna Wilk – złoto na 100 m st. dowolnym oraz brąz na 50 m st. klasycznym, Milena Machulak – dwa srebrne medale na 50 m st. klasycznym i 100 m st. dowolnym.
Bardzo dobre starty zanotowały również zespoły sztafetowe: 11-letnie dziewczęta (Wysocka A., Sosnówka M., Surowiec G. oraz Wąsik Anna) zdobyły złoty medal na dystansie 4×50 m st. dowolnym, z kolei chłopcy (Bucoń P., Siekaczyński W., Dzięgielewski Dawid, Mączka Patryk) zdobyli srebrny medal na tym samym dystansie. Ostatni złoty krążek zdobyła sztafeta 12-latków 4×50 m st. dowolnym MIX (Wilk A. Ryfka Maja, Paszkowski B., Wójcik Rafał). Pozostali zawodnicy – Natalia Rosińska, Piotr Todys i Bartosz Chmiel również zaliczyli bardzo dobre starty i mieli swój udział w zwycięstwie drużynowym.
Swoje medali do wspólnego worka dołożyli także nieco starsi zawodnicy (13 lat i więcej), choć tutaj z racji szerokiej kategorii wiekowej o miejsce na podium było znacznie trudniej. Udało się Arturowi Siekaczyńskiemu, który był II na 200m st. grzbietowym i Zofii Szewczyk – III miejsce na 400m st. dowolnym. Na wyróżnienie zasłużyły też wyniki sztafet 4x100m st. dowolnym. Dziewczęta w składzie : Maja Machulak, Aleksandra Kurzyna, Z. Szewczyk i Aleksandra Kaproń – zajęły IV miejsce, a chłopcy (Maksymilian Swintozelski, Maciej Krawiec, A. Siekaczyński i Mateusz Masiak) wywalczyli V lokatę. W klasyfikacji drużynowej I rundy open Fala Kraśnik uplasowała się na V miejscu.
Następnym startem naszych pływaków będzie Memoriał Henryka Kosakowskiego, który odbędzie się 17 lutego, także na Aqua Lublin, ale w konfiguracji pływalni 50- metrowej.