Nasi Partnerzy

 

 

Multiliga dla Fali

_DSC217018 listopada 2018r. na Aqua Lublin odbyła się Finałowa Multiliga w Pływaniu 2018. Forma Multiligi (połączonych lig – Dzieci i Młodzików 11-12 lat oraz Ligi Juniorów -tzw. Open) obowiązuje od trzech lat i zakłada wspólne rozegranie zawodów na rozpoczęcie

 (I runda) i na zakończenie (V runda) roku kalendarzowego.

            Podczas tych zawodów wystartowało niemal 400 zawodników z 24 klubów dając przegląd „posiadania” zawodników na Lubelszczyźnie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. Znakomicie zaprezentowali się kraśniccy zawodnicy w młodszej kategorii. Przez cały rok dominowali w swojej Lidze (wygrali klasyfikacje wszystkich dotychczasowych rund) i tak samo było w ostatnich zawodach. Na podium stawali: Amelia Wysocka (dwukrotnie I miejsce na 100m st. dowolnym  i 200m st. zmiennym), Paweł Bucoń (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. dowolnym), Gabriela Surowiec ( I miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 200 m st. zmiennym), Wojciech Siekaczyński ( II miejsce na 50m st. grzbietowym i II miejsce na 200m st. zmiennym), Milena Sosnówka (II miejsce na 50m st. grzbietowym) w kategorii 10-11 lat oraz Anna Wilk ( I miejsce na 200m st. klasycznym i II m na 50m st. dowolnym), Maja Ryfka ( II miejsce na 100m st. motylkowym), Milena Machulak ( III miejsce na 200m st. zmiennym) i Błażej Paszkowski (II m na 100m st. motylkowym i III miejsce na 50m st. dowolnym) w kategorii 12 lat. Niemal  bezkonkurencyjne były sztafety Fali 4x50m st. dowolnym w kat. 10-11 lat –  dziewczęta (G. Surowiec, M. Sosnówka, Emilia Wielgus i A. Wysocka zajęły I miejsce), a chłopcy ( Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń, W. Siekaczyński i Patryk Mączka ) wywalczyli II lokatę. W sztafetach 12-stolatków też było bardzo dobrze – mixt 4x100m st. dowolnym ( M. Ryfka, B. Paszkowski, M.Machulak i Bartosz Chmiel) zwyciężył, a mixt 4x50m st. zmiennym (Aniela Żuber, Rafał Wójcik, A. Wilk i karol Piłat) zajął III miejsce. Podsumowaniem znakomitego roku startów była klasyfikacja najlepszych zawodniczek i zawodników całej Ligi 2018, w której większość miejsc na podium  zajęli zawodnicy UKP Fala Kraśnik! Wśród dziewcząt 10-11 lat najwięcej punktów wywalczyła Amelia Wysocka, II miejsce przypadło Gabrieli Surowiec, a III – Milenie Sosnówka,a wśród chłopców najlepszym okazał się Paweł Bucoń. W klasyfikacji najlepszych dziewcząt 12 letnich II miejsce zajęła Anna Wilk, a III – Milena Machulak. Ponadto Błażej Paszkowski zajął III miejsce w klasyfikacji chłopców 12 lat. Oczywiście w klasyfikacji drużynowej całej Ligi zwyciężyła Fala Kraśnik bardzo zdecydowanie ( różnicą niemal 400 pkt.) wyprzedzając Sparte Biłgoraj i Olimpie Lublin.

W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach Ligi Open ( 13 lat i starsi) dobrze wypadli także nieco starsi zawodnicy Fali. Na 200m st. grzbietowym zwyciężył Artur Siekaczyński  w czasie nowego rekordu klubu – 2:07,26. Rekord klubu ustanowiła tez męska sztafeta 4x100m st. zmiennym ( A. Siekaczyńki, Kacper Blat, Łukasz  Borsuk i Maksymilian Swintozelski – 4:10,85) zajmując III miejsce oraz sztafeta dziewcząt na tym samym dystansie (Maja Machulak, Oliwia Sosnówka, Monika Marzec i Zofia Szewczyk – 4:54,83) . W klasyfikacji drużynowej całej Ligi Open nasz drużyna zajęła dość niespodziewanie wysokie III miejsce ustępując jedynie Olimpii Lublin i Orce Zamość.

Ogólnie w ostatniej finałowej Multilidze UKP Kraśnik zwyciężyła w klasyfikacji medalowej zdobywając w sumie  aż 21 medali ( 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych).

            Rozpoczęcie kolejnej edycji Lig Wojewódzkich w Pływaniu planuje się na 19 stycznia 2018r. Klub z Kraśnika przystąpi do tych zawodów z mocnymi postanowieniem podtrzymania dobrej  passy.

Wyniki            Zdjęcia