Młode pływaczki w ogólnopolskich zawodach

W dniach 5-6 czerwca na Aqua w Lublinie rozegrano jednocześnie dwie ogólnopolskie imprezy pływackie: Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat oraz Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda. I jedne i drugie zawody odbywają się korespondencyjnie w całej Polsce.

Jak nazwy wskazują zawody były przede wszystkim drużynowe, ale mogli tez startować zawodnicy, którzy z jakiś powodów nie posiadają drużyny w swojej kategorii wiekowej. Dzięki temu wystartowały dwie kraśnickie 11 latki ( Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska) oraz 12 letnia Blanka Konopka. I wystąpiły bardzo udanie bowiem w każdym swoim starcie poprawiały rekordy życiowe i plasowały się w czołówce. Najlepsze, bo II miejsce wywalczyła Emilia Surowiec na dystansie 200m st. dowolnym ( do zwycięstwa zabrakło tylko 0,5 sekundy). Emilia była też IV na 100m st. dowolnym, V na 100m st. grzbietowym i VIII na 200m st. zmiennym. Na III stopniu podium stanęła natomiast Nikola Dzięgielewska (na 100m st. grzbietowym). Ponadto zajęła ona VI miejsce na 200m st. dowolnym, VIII na 100m st. dowolnym i X na 200m st. zmiennym. Tuż za podium uplasowała się tym razem Blanka Konopka zajmując IV miejsce na 400m st. dowolnym. Blanka była też VI na 100m st. dowolnym, VIII na 200m st. grzbietowym i IX na 100m st. grzbietowym.

Tymi zawodami skończył się praktycznie sezon letni dla naszych 11 i 12 latek. Ale wystartują jeszcze gościnnie w Otwartych Mistrzostwach i Puchar Prezydenta Puław (26.06.2021r.). A później już wakacje!