Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 i 11 lat w Pływaniu

W dniu 16.11.2019 r. na krytej pływalni OSiR w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat. W zawodach tych rywalizowała
4-osobowa reprezentacja UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Wśród 10-latków rewelacyjnie spisała się Jola Kwietniewska, która w obu swoich startach stawała na podium. Wywalczyła tytuł wicemistrzyni województwa na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz zdobyła brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także 11-letni Gabriel Świca, który również dwukrotnie stawał na podium (dekorowano do szóstego miejsca). Na dystansie 100 m st. klasycznym zajął V miejsce, zaś na 200 m st. zmiennym był VI.

Pozostali zawodnicy – 10-letnia Blanka Konopka i 11-letni Mateusz Zapalski plasowali się poza podium, ale osiągali bardzo dobre rezultaty i we wszystkich startach poprawiali swoje rekordy życiowe.