Nasi Partnerzy

 

 

Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat)

W dniach 25-28 kwietnia na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Mistrzostwa Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców. Wystartowało przeszło 730 zawodników ze 124 klubów z całej Polski. Zawody były jedną z ostatnich kwalifikacji na Mistrzostwa Europy i Igrzyska Olimpijskie, dlatego stały na możliwe najwyższym poziomie sportowym.
W imprezie wystartowała piątka zawodników UKP Fala Kraśnik – Anna Wilk, Maja Ryfka, Milena Sosnówka, Rafał Wójcik i Dawid Dzięgielewski. Dla kraśniczan, wciąż juniorów, były to zawody będące jednym z etapów przygotowań do letnich mistrzostw rocznikowych. Ich zadaniem była obserwacja najlepszych Polskich zawodników i zapoznanie z emocjami wielkich zawodów. Oczywiście walczyli o jak najwyższe pozycje i najlepsze rezultaty. Wszyscy zaprezentowali się z dobrej strony. Najwyższe pozycje wywalczyła Anna Wilk, która zwyciężyła w finale B na 400m st. dowolnym ( końcówka wyścigu na załączonym filmiku – świetna reklama klubu na antenie TVP Sport), a na 1500m st. dowolnym zajęła X miejsce. Rekord klubu ustanowił natomiast Rafał Wójcik płynąc 100m st. dowolnym w 54,07s. Gratulacje dla wszystkich startujących!
Nie znaczy to jednak, że Mistrzostwa zakończyły się bez medalu dla Fali. Tym razem takie trofeum „wywalczył” … trener Grzegorz Mazurek! Podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Polski Seniorów został uhonorowany przez Marszałka pięknym medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego w dowód wdzięczności i uznania za zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju regionu oraz zachowania jego tożsamości historycznej i kulturowej.
Panie Trenerze – wieki szacunek!