Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat – Olsztyn

W dniach 8-10 lipca na 50 m pływalni WCRS AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA OSiR w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. Wśród 150 klubów (ponad 600 zawodników) skromna ekipa Fali Kraśnik – Anna Bucoń, Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński. Z tej trójki najwyżej w klasyfikacjach plasował się Artur, który dwukrotnie awansował do finału B – 200m st grzbietowym i 400m stylem dowolnym zajmując miejsca odpowiednio 14 i 15. Również w swoim trzecim starcie na 1500m st dowolnym rozgrywanym w seriach na czas uplasował się na miejscu 14, we wszystkich startach poprawiając swoje rekordy życiowe.

Zofia Szewczyk

Zosia swój najlepszy wynik osiągnęła na dystansie 800m st dowolnym, gdzie zajęła miejsce 23. Również pozostałe stary  może zaliczyć do udanych, trzykrotnie poprawiając w nich  rekordy życiowe. Ania we wszystkich startach ustanawiała własne rekordy, a najwyższe miejsce zajęła na dystansie 800m st dowolnym  – 47.

Cała trójka wystartuje jeszcze w Mistrzostwach Polski w pływaniu na wodach otwartych, które odbędą się również w Olsztynie na jeziorze Ukiel 23 i 24 lipca. Powodzenia.