Nasi Partnerzy

 

 

Mistrzostwa, mistrzostwa i po mistrzostwach … 15 i 16 lat

W dniach 10-12 grudnia 2021 r. rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 15 lat (Lublin) i 16 lat (Gliwice).

W Gliwicach wystartowało 339 zawodników ze 105 klubów w tym „nasza” Oliwia Sosnówka. Zawodniczka UKP Fala Kraśnik, ucząca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w swoich 4 startach dwukrotnie ustanawiała nowe rekordy życiowe (na 50 i 100m st. motylkowym). Ale to w swojej koronnej konkurencji ( 200m st. motylkowym) awansowała do finału B i zajęła tam IX miejsce.

W Lublinie ścigał się aż 412 zawodników ze 124 klubów z całej Polski. W tym trójka zawodników UKP Fala Kraśnik: uczące się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – Anna Wilk i Maja Ryfka oraz uczeń SMS Lublin – Rafał Wójcik. Rafał niecały miesiąc temu znakomicie startował w Mistrzostwach Świata Niesłyszących ( pialiśmy o tym wcześniej) więc teraz siłą rzeczy nie mógł być w życiowej formie. Ale świetnie zaprezentował się w sprintach na 50m st. dowolnym i motylkowym ustanawiając rekordy Polski Niesłyszących Juniorów do lat 17!. Ponadto wywalczył wysokie VII miejsce na 1500m st. dowolnym. Dziewczęta natomiast w każdym swoim starcie w eliminacjach – kwalifikowały się do popołudniowych finałów i pływały w nich bardzo dobrze. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu, a jak do niego było blisko niech świadczy fakt, że Anna Wilk był dwa razy IV (na 400m st. zmiennym i 800m st. dowolnym), a Maja Ryfka wywalczyła IV miejsce na 200m st. grzbietowym i VI miejsce na 100m tym stylem. Dodatkowo Ania borykała się podczas zawodów z problemami zdrowotnymi, a mimo to ustanowiła rekord klubu na 800m st. dowolnym ( 9:02,70 – zabrany Zuzannie Mazurek).

Podsumowując starty naszych zawodników w tych imprezach trzeba stwierdzić, że były bardzo udane i pokazały ich znakomite przygotowanie fizyczne oraz dobrze rozwinięte cech wolicjonalne. Medale są tylko kwestią czasu – następne mistrzostwa już w lecie!

Niebawem (17-19 grudnia w Olsztynie) zakończenie serii Zimowych Mistrzostw Polski – zaprezentują się juniorzy 14 letni, a wśród nich piątka zawodników Fali. Trzymamy kciuki!

wyniki Gliwice

wyniki Lublin