Nasi Partnerzy

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat Kraśnik

DSCN4765

W dniach 29-30 marca 2014r. na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w Pływaniu – I runda. Kraśnickie zawody to jedna z czternastu imprez odbywających się w Polsce niemal jednocześnie według takiego samego programu startów.  Po zebraniu wszystkich wyników ustala się krajową  klasyfikację najlepszych drużyn w kategorii młodzików oraz klasyfikacje indywidualną  na poszczególnych dystansach (w całym kraju startuje kilka tysięcy młodzików 12 i 13 lat).

Na kraśnickiej pływalni zaprezentowali się zawodnicy z 15 klubów Lubelszczyzny. Uzyskano kilka bardzo dobrych rezultatów, być może najlepszych w ogólnopolskim zestawieniu. W najważniejszym zestawieniu – punktacji drużynowej w kategorii młodzików 12 lat zwyciężyli gospodarze – UKP „FALA” Kraśnik wyprzedzając „SKARPĘ” Lublin i „OLIMPIA” Lublin. Na ten sukces drużyny najbardziej zapracował Artur Siekaczyński, który zdobył 2 złote (100 i 400 m st. dowolnym) i 2 srebrne medale (100 i 200 m st. grzbietowym). Na podium stanęli także: Wiktor Opoka (II miejsce na 100 m st. dowolnym), Kacper Blat (III miejsce na 100 m st. klasycznym) i Anna Bucoń (dwukrotnie III miejsce na 100 grzbietowym i 200 m st. zmiennym). Świetnie startowały również sztafety – dwukrotnie zdecydowanie zwyciężając: 4×50 dowolnym (A. Siekaczyński, Filip Bożek, W. Opoka, Dominik Rachoń) i 4×50 zmiennym (A. Siekaczyński, K. Blat, D. Rachoń i W. Opoka). Nie stanęli na podium, ale dołożyli swoją cegiełkę do sukcesu drużynowego, także: Emilia Dzięsław, Filip Iracki, Luiza Pietroń, Gabriela Stęgierska, Zofia Szewczyk, Anna Tuderek i Oktawia Wojtaszek. Należy dodać, że Artur Siekaczyński i Anna Bucoń znaleźli się w klasyfikacji najlepszych zawodników imprezy (na wszystkie 4 starty) – Artur zajął II miejsce, a Ania – III miejsce.

W klasyfikacji drużynowej młodzików 13-letnich zwyciężyła ekipa „LIDERA” Chełm, a zaledwie 5-cioosobowy zespół UKP „FALA” uplasował się na IV miejscu. Najlepiej w tej grupie zaprezentował się Łukasz Borsuk, który wywalczył II miejsce na 200 m st. grzbietowym oraz był dwukrotnie III na 100 m st. grzbietowym i 100 m st. motylkowym. Bardzo dobrze wypadli także pozostali: Magdalena Bucoń, Aleksandra Kaproń, Karol Kuśmierz i Zuzanna Skwara, plasując się często tuż za podium.

Okazałe puchary i piękne medale to nie jedyna nagroda dla młodych pływaków z Kraśnika. Choć nie wiadomo jeszcze, na których miejscach w Polsce uplasują się nasze drużyny (na zbiorowe wyniki trzeba trochę poczekać), to wiadomo już, że obie awansowały do II rundy tych zawodów, które rozgrywane są już osobno dla 12-latków (zasięg makroregionalny) i 13-latków (zasięg ogólnopolski). Obie imprezy odbędą się w czerwcu – 12-latki wystartuję w Międzyrzecu Podlaskim, a 13-latki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyniki zawodników Fali

Wyniki Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat 28-29.03.2014 Kraśnik