Memoriał Henryka Kosakowskiego Lublin 26.04.2014

Kornel Sola może być zadowolony ze swoich startów w LublinieW sobotę, 26 kwietnia na 25-metrowej, krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie rozegrany został pływacki Memoriał Henryka Kosakowskiego. To zawody rozgrywane od niemal 40 lat i mające na celu uczczenie pamięci pierwszego prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego ( jako ciekawostkę można podać, że przed laty startowali w Memoriale jako zawodnicy obecni trenerzy klubów z lubelszczyzny i … obecny prezes LOZP).

W zawodach nie mogło zabraknąć pływaków Fali. Najlepiej w 11-sto osobowej ekipie zaprezentowała się Magdalena Wieczorek, która odniosła dwa zwycięstwa – na 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym. Magda wywalczyła także V miejsce na 100m st. motylkowym. Bardzo dobre występy zaliczył również Kornel Sola wygrywając zdecydowanie na 400m st. dowolnym oraz zajmując V miejsce na 100m st. klasycznym ( w czasie rekordy Klubu – 1:10,48) i VI miejsce na 100m st. motylkowym. W czołówce zawodów uplasowali się także: Maciej Krawiec ( V miejsce na 400m st. dowolnym) i Julia Hajdenraich (VI miejsce na 100m st. klasycznym).

Trzy memoriałowe zwycięstwa dały Fali, dość niespodziewanie, wysokie II miejsce w rankingu medalowym imprezy.

Występy naszych zawodników w Memoriale Kosakowskiego to jedne z ich startów kontrolnych przygotowujących do występów w zawodach ogólnopolskich i Mistrzostwach Polski Juniorów ( czerwiec-lipiec).