Nasi Partnerzy

 

 

Memoriał Henryka Kosakowskiego

W dniach 13-14.02.2016 roku na Aqua Lublin rozegrano zawody pływackie Memoriał Henryka Kosakowskiego. To impreza z przeszło 40-sto letnią tradycją upamiętniającą postać założyciela i pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Lublinie. W tym roku po raz pierwszy w historii, rozegrano imprezę na 50-cio metrowej pływalni oraz w trzech blokach konkurencji. Zmaganiom przeszło 250 zawodników z 26 klubów (nie tylko z Lubelszczyzny, ale również z Warszawy, Radomia, … oraz Słowackiego Popradu) przyglądał się gość specjalny – Pani Anna Kosakowska córka Henryka Kosakowskiego.

            W zawodach wystartowała 17-sto osobowa ekipa UKP „Fala” Kraśnik zdobywając w sumie 7 medali. Na podium stanęli: Mateusz Masiak – I miejsce na 400 m st. zmiennym i II miejsce na 200 m st. zmiennym, Kacper Blat – III miejsce na 50 m st. klasycznym, Łukasz Borsuk – III miejsce na 200 m st. grzbietowym, Anna Bucoń – III miejsce na 200m st. grzbietowym, Aleksandra Kaproń – III miejsce na 100 m st. grzbietowym oraz Artur Siekaczyński – III miejsce na 1500 m st. dowolnym. Dobrą postawę zawodników Fali znamionuje również bardzo duża liczba ustanowionych rekordów życiowych. Inna sprawa, że padały one lawinowo w pewnym sensie dlatego, że młodzi zawodnicy mają mało okazji startów na pływalni 50-cio metrowej (3-4 razy w roku).

            Start w Memoriale był dla niektórych zawodników również okazją do uzyskania minimów startowych do zbliżającej się serii Zimowych Mistrzostw Polski w juniorskich kategoriach wiekowych.

Wyniki                Zdjęcia