Memoriał H. Kosakowskiego

Kornel Sola - III zawodnik Memoriału.JPG

2 maja na krytej pływalni SP 23 w Lublinie odbył się Memoriał Henryka Kosakowskiego. To coroczna impreza ma upamiętnić postać założyciela i pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Zawody rozegrano  w kategorii 12 lat i starsi. Na starcie  stanęła 15-osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik. Dla starszych zawodników były to kolejne zawody kontrolne przygotowujące do głównych imprez sezonu letniego. Z kraśniczan najlepiej zaprezentował się, będący ostatnio w bardzo dobrej formie, Kornel Sola. Kornel zwyciężył na 200m st. zmiennym, poprawiając kolejny raz swój rekord klubu na tym dystansie. Ponadto wywalczył IV miejsce na 400m st. dowolnym i dzięki punktom uzyskanym w tych dwóch startach został III zawodnikiem Memoriału Kosakowskiego. W czołówce plasowali się także: Magdalena Wieczorek (III miejsce na 100 klasycznym, IV miejsce na 200m st. zmiennym i VI na 100 m st. motylkowym), Konrad Zapalski (dwa razy V miejsce na 100m  st. grzbietowym i 400m st. dowolnym),Julia Hajdenraich (IV miejsce na 400m st. dowolnym i VI na 100m tym stylem) oraz Igor Prószyński (VI miejsce na 400m st. dowolnym).

Następne zawody odbędą się w Zamościu w dniach 16-17 maja. Będzie to rozgrany w obsadzie międzynarodowej,  jubileuszowy X Puchar Roztocza.