Medalowe „żniwa” Fali

W ostatni weekend prawdziwe medalowe „żniwa” urządzili sobie młodzi zawodnicy UKP Fala Kraśnik walcząc w pływackich wyścigach w dwóch imprezach sportowych.
Najpierw w sobotę 18 kwietnia do Kozienic udała się niemal 30 osobowa ekipa by startować w Kozienice Sprint Cup 2026 ( 30 zawodników z 25 klubów). Ta cykliczna impreza już tradycyjnie jest w programie startów zawodników z Kraśnika i każdego roku przynosi „trochę” medali. Tym razem w sumie było ich 25 co dało UKP Fala Kraśnik – II miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy
Trofea w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:
Kuba Kolasa ( 3 złote – 50m st. grzbietowym, klasyczny i dowolnym oraz srebro na 50m st. motylkowym),
Anna Herzog (złoty na 50m st. dowolnym, srebrny na 50m st. klasycznym i 2 brązowe na 50m st. motylkowym i grzbietowym), Marta Różyńska ( srebrny na 50m st. grzbietowym i 3 brązowe na 50m st. dowolnym, klasycznym i motylkowym),
Noemi Topolska ( 2 złote medale na 25m st. dowolnym i grzbietowym oraz brązowy na 25m st. klasycznym),
Zadura Alicja ( złoty na 50m st. klasycznym i 2 srebrne na 50m st. dowolnym i motylkowym),
Rubaj Antonina ( 2 złote medale na 50m st. motylkowym i grzbietowym),
Gołofit Matylda ( srebrny na 50m st. klasycznym i brązowy na 50m st. dowolnym),
Damian Rataj ( złoty na 50m st. grzbietowym),
Frankowski Karol ( srebrny na 50m st. grzbietowym),
Hanna Bis ( brązowy medal na 50m st. klasycznym).
Świetnie spisali się nasi najmłodsi zawodnicy, którzy rywalizowali ze starszymi o 1-2 lata – Zosia Frankowska ( najmłodsza w stawce zawodów) i Cyprian Stawiarski (dwukrotnie IV miejsce na 25m st. grzbietowym i klasycznym!).
Tuż za podium plasowali się: Leon Dobrowolski, Brunon Dobrowolski, Nikola Dzięgielewska, Martyna Dudek, Mateusz Bury, Ada Dolecka, Mikołaj Reluga, Franciszek Gaj, Filip Gawlik i Antoni Gołofit. Dobrą formę bijąc rekordy życiowe pokazali także: Jakub Gołaś, Dawid Kwiecień, Martyna Kwiecień, Filip Łomnicki, Kaja Maślanka, Wiktor Matacz i Marcel Misiurek.
Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Noemi Topolska ( 9 lat i młodsi), Antonina Rubaj ( 11 lat) i Kuba Kolasa ( 11 lat).
Brawo
Następnego dnia, trójka z wyżej wymienionych zawodników postanowiła wystartować w Lublinie w IV Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Fundacji PGE. I spisali się znakomicie bowiem wszyscy stanęli na podium
Tosia Rubaj zwyciężyła na 100m st. grzbietowym wśród dziewcząt 11 lat, a jej rówieśnik ( i kolega z klasy) Kuba Kolasa był dwukrotnie II na 100m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym. Najstarszy z naszej trójki – 15 letni Damian Rataj natomiast wywalczył II miejsce na 100m st. grzbietowym i był III na 200m st. zmiennym.
Gratulacje













