Nasi Partnerzy

Medalowe rozpoczęcie pływaków

W dniach 7-10 lipca rozpoczęła się seria Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu. Jako pierwsi w Olsztynie ścigali się juniorzy 14 letni. Wystartowało niemal 600 zawodników ze 177 klubów.

Kraśnik i UKP Fala reprezentowała Martyna Karabacz, która na co dzień mieszka i trenuje w Londynie, ale kiedy tylko jest w Polsce odbywa treningi i konsultacje w naszym klubie. Kiedy dwa lata temu, ze względy na pandemię, w Londynie zamknięte były wszystkie pływalnie – Martyna trenowała w Kraśniku całe wakacje i wtedy zdecydowała, że w Polsce reprezentować będzie UKP Fala Kraśnik.

W Olsztynie, już pierwszego dnia mistrzostw, zwyciężyła zdecydowanie na 1500m st. dowolnym w wyścigu, który na długo pozostanie w pamięci startującym zawodniczkom jak i kibicom na trybunach. Później jeszcze dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium zwyciężając zarówno podczas porannych eliminacji jak i w finałach na 100 i 200m st. grzbietowym. Ponadto na 400m st. dowolnym wywalczyła II miejsce , a na 800m tym stylem była III. W sumie ona sama zdobyła 5 medali, a UKP Fala Kraśnik … VI miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw! To był znakomity występ Martyny i bardzo dobry początek UKP Fala Kraśnik w tegorocznej serii Mistrzostw Polski Juniorów.

Już w najbliższy weekend wystartują juniorzy 15 lat ( Lublin) i 16 lat (Ostrowiec Świętokrzyski). W obu imprezach obejrzymy kraśniczan i liczymy na ich dobre występy.