Nasi Partnerzy

Medale w Zamościu

W dniach 25-26 maja 2019 r. w Zamościu odbyły się tradycyjne zawody pływackie – Puchar Roztocza. W XIV edycji tej imprezy wystartowało 170 zawodników z 20 klubów. Rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 11 lat i młodsi, młodzicy 12-13 lat i open. Zawodnicy UKP Fala Kraśnik wywalczyli w sumie aż 46 medali ( 12 złotych, 17 srebrnych 17 brązowych) – najwięcej ze wszystkich startujących Klubów! Tak wielka liczba zdobyczy wzięła się również z tego, że niektórzy zawodnicy w jednym starcie zdobywali dwa medale – plasowali się bowiem na podium w dwóch kategoriach wiekowych ( np. w kat. 12-13 lat i kat. Open). Oto nasi medaliści: Maja Ryfka ( 7 medali – 3 złote, 3 srebrne i brązowy), Anna Wilk ( 6 medali – 3 złote i 3 srebrne), Amelia Wysocka ( 6 medali – 3 złote, srebrny i 2 brązowe), Gabriela Surowiec (3 medale – 3 srebrne ), Jolanta Kwietniewska ( 3 medale – srebrny i dwa brązowe), Anna Wąsik ( 2 medale brązowe), Oliwia Sosnówka ( 1 medal brązowy – kat OPEN ), Błażej Paszkowski ( 6 medali – 3 złote i 3 srebrne), Wojciech Siekaczyński ( 4 medale – 1 srebrny i 3 brązowe), Dawid Dzięgielewski ( 3 medale – 2 srebrne i brązowy), Marcel Wilk ( 3 medale srebrne) i Gabriel Świca ( 2 medale brązowe). Taka liczba zdobytych medali spowodowała oczywiście, że aż „roiło się” od naszych zawodników we wszelkich klasyfikacjach. Wśród najlepszych delfinistek III miejsce zajęła J. Kwietniewska ( kategoria 11 lat i młodsi). Klasyfikację najlepszych grzbiecistek 12-13 lat zawodniczki Fali – zwyciężyła Maja Ryfka (jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open), druga była G. Surowiec, a A. Wąsik. Wśród kraulistek 12-13 lat zdecydowanie dominowała A. Wysocka ( jednocześnie wywalczyła III miejsce w kat.
Open), a najlepszą żabkarką 12-13 lat została A. Wilk ( jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open). Wśród chłopców na podium klasyfikacji stylowych stanęli: M. Wilk ( III miejsce w klasyfikacji delfinistów 11 lat i młodsi), B. Paszkowski ( najlepszy grzbiecista 12-13 lat i jednocześnie II miejsce w kat. Open), W. Siekaczyński (III miejsce wśród grzbiecistów 12-13 lat), G. Świca ( III miejsce wśród najlepszych żabkarzy 11 lat i młodsi), D. Dzięgielewski ( II miejsce wśród najlepszych żabkarzy 12-13 lat). W najważniejszej klasyfikacji najlepszych zawodników bez względu na styl ( tzw. Puchar Roztocza) wśród zawodniczek 12-13 lat zwyciężyła A. Wysocka, a M. Ryfka zajęła III miejsce.

Teraz przed zawodnikami Fali najważniejsze imprezy sezonu letniego. Za dwa tygodnie swoje mistrzostwa rozegrają dzieci 10 i 11 lat oraz młodzicy 12 lat. Tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartują młodzicy 13 lat. Pod koniec czerwca rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a w lipcu odbędzie się seria Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych.