Medale pływaków w nowym roku

Pierwsze zawody w 2022 roku mają już za sobą pływacy UKP Fala Kraśnik. W sobotę 29 stycznia wystartowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływackim Wieloboju. Mistrzostwa w takiej formie odbyły się po raz pierwszy i składały się w dwóch bloków konkurencji, a każdy zawodnik mógł wystartować tylko 3 razy. Dodatkowo, aby być klasyfikowanym w wieloboju, konieczny był udział w konkurencji 200m st. zmiennym lub 400m st. dowolnym.

Pływacy UKP Fala Kraśnik wywalczyli w tych zawodach w sumie 17 medali ( 6 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe). Aż 6 medali w trzech startach zdobyła Amelia Wysocka, bowiem odniosła 3 zwycięstwa w kategorii juniorek 15-16 lat ( 50m st. motylkowym, 50 i 100m st. dowolnym), a uzyskane czasy dały jej jednocześnie dwa srebrne i brązowy medal w kategorii open! I choć nie brała udziału w klasyfikacji wielobojowej – była jedną z największych gwiazd imprezy. Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Wójcik. Został mistrzem województwa na 50m st. dowolnym, zdobył srebro na 200m i brąz na 400m st. dowolnym. 3 medale zdobył też Dawid Dzięgielewski – srebrny na 100m st. klasycznym i dwa brązowe na 50m st. klasycznym i 200m st. zmiennym. Milena Sosnówka została mistrzynią województwa juniorek na 100m st. motylkowym i wicemistrzynią na 50m tym stylem. Dwa medale wywalczył też Paweł Bucoń, który był najlepszy wśród juniorów i zajął II miejsce w kategorii open na 200m st. grzbietowym. Na podium stanął też najstarszy z kraśnickich zawodników – Piotr Borsuk (II miejsce na 50m st. motylkowym).

Kolejny start naszych zawodników planowany jest za dwa tygodnie. Swoją ligę rozpoczną młodzicy, a nieco starsi popłyną w tradycyjnym Memoriale Henryka Kosakowskiego.