Ligi Wojewódzkie w Pływaniu

Po przerwie wakacyjnej wznowiono współzawodnictwo Ligowe w pływaniu. 30 września rozegrano III rundę Ligi Wojewódzkie w Pływaniu Dzieci i Młodzików 11-12 lat (Janów Lubelski), a 1 października ścigali się zawodnicy 13-sto letni i starsi w III rundzie Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Open (Międzyrzec Podlaski).

DSC_9917W Janowie swoją dominację w tegorocznej Lidzie (wygrali dwie poprzednie rundy) potwierdzili zawodnicy UKP Fala Kraśnik zwyciężając w klasyfikacji drużynowej ze 185 punktami i wyprzedając Olimpię Lublin ( 146 pkt.) i Spartę Biłgoraj (143 pkt.). Na ten wynik złożyło się aż 12 pozycji medalowych. Amelia Wysocka, mimo tego że jest młodsza o rok od swoich rywalek, zwyciężyła dwukrotnie – na 50m st. klasycznym i 100m st. zmiennym. Błażej Paszkowski wywalczył I miejsce na 100m st. zmiennym, a na 50m st. dowolnym był II. Milena Machulak – zwyciężyła na 50m st. dowolnym oraz zajęła III miejsce na 50m st. klasycznym. Dwa razy na podium stanęła także Anna Wilk ( II miejsce na50m st. klasycznym i III miejsce na 100m st. zmiennym) oraz Paweł Bucoń (dwukrotnie III miejsce na 50m st. klasycznym i 100m st. zmiennym). Na wysokich miejscach uplasowali sie również: Oliwia Sosnówka (V miejsce na 100m st. klasycznym), Rafał Wójcik (V miejsce na 50m st. dowolnym), Maja Ryfka (VI miejsce na 50m st. dowolnym), Wojciech Siekaczyński (VI miejsce na 100m st. zmiennym) i Monika Marzec (VII miejsce na 100m st. klasycznym). Zdecydowane zwycięstwa odniosły też sztafety 4x50m st. zmiennym – dziewcząt w składzie: M. Ryfka, M. Machulak, A. Wysocka i A. Wilk oraz chłopców: B. Paszkowski, P. Bucoń. R. Wójcik i W. Siekaczyński. Oczywiście Kraśniczanie prowadza w klasyfikacji drużynowej po III rundach i są głównym faworytem do zwycięstwa w całej Lidze Dzieci i Młodzików 2017.

W Miedzyrzecu Podlaskim najlepiej zaprezentował sie Łukasz Borsuk . Nasz zawodnik, na co dzień uczący sie i trenujący w szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, zajął dwukrotnie III miejsce na 50m st. motylkowym i 200m st. zmiennym. II miejsce na 100m st. grzbietowym wywalczył natomiast Artur Siekaczyński ( ponadto był IV na 200m st. dowolnym). Wysokie lokaty zajęli również: Zofia Szewczyk ( V miejsce na 200m st. dowolnym), Maja Machulak (V miejsce na 100m st. grzbietowym), Mateusz Masiak (V miejsce na 100m st. grzbietowym) i Aleksandra Kaproń (VII miejsce na 100m st. grzbietowym). V lokatę wywalczyła także sztafeta mieszana 4x50m st. dowolnym w składzie: Z. Szewczyk, Maksymilian Swintozelski, Aleksandra Kurzyna i Patryk Kasperski. Po III rundzie – UKP Fala Kraśnik zajmuje IV miejsce w klasyfikacji drużynowej Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Open.

Kolejne zawody ligowe zaplanowano na 4 listopada ( Liga dzieci i Młodzików w Krasnymstawie) i 12 listopada (Liga Open w Zamościu).