Ligi Pływackie

DSCF6252            4 października na krytej pływalni MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano III rundę Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat w Pływaniu. Wystartowało przeszło 180 zawodników z 16 klubów lubelszczyzny.

Młodzi pływacy „Fali” chyba myślami są jeszcze na wakacjach bo mimo, że często bili rekordy życiowe to w klasyfikacji drużynowej zajęli dopiero V miejsce. Co prawda różnice punktowe pomiędzy drużynami były niewielkie, to jednak taką lokatę lidera ligi po II rundach należy uznać za niespodziankę (ostatecznie po III rundach „Fala” plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej). W indywidualnych startach w Międzyrzecu najlepiej spisali się : Artur Siekaczyński (II miejsce na 200 m st. dowolnym i VI miejsce na 100 m st. klasycznym), Kacper Blat (III miejsce na 100 m st. klasycznym), Oktawia Wojtaszek (III miejsce na 200 m st. dowolnym), Anna Bucoń (V miejsce na 100 m st. klasycznym) i Maksymilian Swintozelski (VI miejsce na 50 m st. dowolnym). Dobrze zaprezentowały się sztafety. Wśród 12 latków sztafeta 4 x 50 m st. zmiennym MIX (A. Siekaczyński, Wiktor Opoka, O. Wojtaszek i Zofia Szewczyk) wywalczyła II miejsce, a sztafeta 4 x 50 m st. klasycznym MIX (K. Blat, A. Bucoń, Emilia Dzięsław i Filip Bożek) zajęła III miejsce. Wśród 10-11 latków III lokatę wywalczyła sztafeta chłopców 4 x 50 m st. zmiennym (Patryk Kasperski, Krzysztof Kijewski, Piotr Borsuk i M. Swintozelski), a dziewczęta (Maja Machulak, Julia Mazur, Aleksandra Kurzyna i Emilia Kołosińska) w tej sztafecie były VI.

Następne zawody ligowe dla tej kategorii wiekowej odbędą się w Lublinie 11 listopada.

Wyniki WLDiM III runda           Zdjęcia

DSC08230

Dzień później, 5 października w Kraśniku swoje zawody ligowe rozegrali juniorzy. Była to III runda Ligi Wojewódzkiej Open (13 lat i starsi) która zgromadziła na starcie 150 zawodników z 15 klubów. Bez wątpienia dużym wydarzeniem tych zawodów był start w nich Jana Świtkowskiego ze Skarpy Lublin, drugiego po Konradzie Czerniaku najlepszego obecnie pływaka na lubelszczyźnie. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Berlinie rzadko ostatnio startuje na wojewódzkich zawodach, bowiem na co dzień studiuje i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Z zawodników „Fali” Kraśnik najwyższe pozycje zajęli: Magdalena Wieczorek (II miejsce na 100 m st. klasycznym i IV miejsce na 100 m st. motylkowym), Igor Prószyński (IV miejsce na 200 m st. dowolnym), Julia Hajdenraich (VI miejsce na 200 m st. dowolnym) oraz Kornel Sola (dwukrotnie VIII miejsce na 100 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym). IV lokatę wywalczyła także sztafeta 4 x 50 m st. klasycznym MIX w składzie: M. Wieczorek, I. Prószyński, J. Hajdenraich i K. Sola. Drużynowo „Fala” wywalczyła IV miejsce w III rundzie i również IV lokatę zajmuje po dotychczas rozegranych rundach. Następne zawody ligowe w tej kategorii odbędą się 16 listopada w Zamościu.