Nasi Partnerzy

 

 

Ligi Pływackie – II runda

DSC_0185.jpg

W dniach 18 i 19 kwietnia rozegrano II rundy Lig Wojewódzkich w Pływaniu. Najpierw w sobotę (18.04) w Biłgoraju ścigały się dzieci i młodzicy 10-12 lat, a w niedzielę (19.04) startowali zawodnicy w kategorii 13 lat i starsi (w Międzyrzecu Podlaskim).

W Biłgoraju Kraśnik reprezentowała grupa 17 zawodników UKP „Fala”. W zawodach tych najlepiej zaprezentowali się 12-latkowie – Maja Machulak i Piotr Borsuk, którzy zajmowali miejsca tuż przy podium (dekorowano do VI miejsca). Maja była dwukrotnie piata na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym. Piotrek zaś zajął VI miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Wśród 11-latków i młodszych najlepiej zaprezentowała się sztafeta 4×50 m stylem klasycznym MIX. Drużyna w składzie: Magdalena Toporowska, Oliwia Sosnówka, Michał Szymula i Dominik Gonder wywalczyła brązowe medale.

Aktualne klasyfikacje na stronie LOZP – tutaj

Wyniki II rundy WLDiM                Zdjęcia     

W Międzyrzecu Podlaskim wystartowało 23 zawodników UKP „Fala”, ale w większości (połowa grupy) byli to najmłodsi (13 lat) mogący startować w tych zawodach. Oni więc na wysokie lokaty muszą jeszcze zapracować. W ścisłej czołówce zawodów plasowali się natomiast: Konrad Zapalski – II miejsce na 400 dowolnym i VI miejsce na 100 grzbietowym oraz Kornel Sola – II miejsce na 200 zmiennym i V miejsce na 100 m stylem motylkowym. Wyniki uzyskane przez Kornela – odpowiednio 2:13,05 i 1:01,34 to nowe rekordy UKP „Fala” (w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie Kornel startował jako reprezentant województwa lubelskiego w Polskiej Lidze Pływackiej i tam również ustanowił dwa najlepsze wyniki w historii klubu na 200 i 400m st. zmiennym na pływalni 50-metrowej). Dobrze wypadła też Magdalena Wieczorek (V miejsce na 400 dowolnym i VI miejsce na 50 m stylem klasycznym). Następne rundy lig wojewódzkich odbędą się dopiero po wakacjach. Teraz wszyscy zawodnicy rozpoczynają już przygotowania do najważniejszych imprez sezonu (dla wszystkich kategorii wiekowych odbywają się one od końca maja do końca lipca).

Aktualne klasyfikacje na stronie LOZP – tutaj

Wyniki II rundy WLJ                  Zdjęcia