Ligi pływackie

W dniach 19 i 20 października odbyły się pływackie ligi wojewódzkie. Najpierw w Rykach wystartowali młodsi (10-12 lat), a dzień później w Krasnymstawie – starsi (13 lat i starsi).
IV runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat odbyła się po raz pierwszy w Rykach. Nowa dla naszych zawodników pływalnia nie stanowiła problemu i ponownie wygrali klasyfikację medalową zdobywając 9 medali! (5 złotych, 3 srebrne i brązowy). Jak zwykle dwa swoje wyścigi wygrała Amelia Wysocka (50m st. motylkowym i 200m st. dowolnym). Paweł Bucoń natomiast zwyciężył na 100m st. grzbietowym, a na 200m st. dowolnym był II. Gabriela Surowiec wygrała na 100m st. grzbietowym, a na 200m st. dowolnym wywalczyła III miejsce. Na podium stanął także Wojciech Siekaczyński (II
miejsce na 100m st. grzbietowym). W sztafetach 4x100m st. zmiennym dziewczęta zwyciężyły (Milena Sosnówka, G. Surowiec, A. Wysocka i Emilia Wielgus), a chłopcy zajęli II miejsce (W. Siekaczyński, Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń i Patryk Mączka). W klasyfikacjach drużynowych (zarówno IV rundy jak i po czterech rozegranych rundach) Fala zajmuje III miejsce.
Również 9 medali (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) wywalczyli młodzicy i juniorzy Fali podczas IV rundy Ligi Wojewódzkiej Open w Krasnymstawie. Najlepiej spisał się Artur Siekaczyński, który zwyciężył na 100 i 200m st. dowolnym, a za poziom sportowy swoich wyników został uznany najlepszym zawodnikiem IV rundy Ligi! Dobrze zaprezentował się również Łukasz Borsuk. Łukasz, w prawdopodobnie ostatnim starcie w barwach Fali (rozpoczął studia w Krakowskiej AGH i tam też będzie kontynuował swoją karierę pływacką), odniósł zwycięstwo na 100m st. motylkowym a na 100m st. zmiennym był III. Na podium stanął też młodszy brat Łukasza – Piotr , który zajął II miejsc na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100m st. motylkowym. Dobrze wypadła również Zofia Szewczyk zdobywając srebrny medal na 200m st. dowolnym. Na podium zobaczyliśmy także nasze sztafety 4x100m st. zmiennym. Dziewczęta były II z nowym rekordem Klubu (Maja Machulak, Monika
Marzec, Oliwia Sosnówka i Z. Szewczyk), a chłopcy zajęli III miejsce (P. Borsuk, A. Siekaczyński, Ł. Borsuk i Bartosz Chmiel).

W klasyfikacji drużynowej IV rundy Fala zajęła III miejsce, ale po czterech rundach wciąż jesteśmy wiceliderem. 17 listopada na pływalni Aqua Lublin w ramach tzw. Multi Ligi Wojewódzkiej odbędą się ostatnie rundy obu Lig oraz ich podsumowanie w sezonie 2019.