Nasi Partnerzy

 

 

Ligi pływackie

DSC07285DSC07296

Zakończyły się zawody ligowe pływaków w sezonie 2014.
29 listopada w Lublinie na pływalni PSP 28 rozegrano V rundę Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat, a dzień później na pływalni MOSiR w Puławach ostatnie zawody ligowe rozegrali juniorzy i seniorzy (Liga Open).
Bardzo ciekawie zapowiadała się ostatnia runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, bowiem po czterech imprezach w najważniejszej klasyfikacji drużynowej różnice punktowe były niewielkie. Dlatego walka trwała do ostatniego wyścigu. Ostatecznie zwyciężyła ekipa Skarpy Lublin przed Olimpijczykiem 23 Lublin. UKP „Fala” Kraśnik zajęła III miejsce – tylko 5 pkt za Olimpijczykiem i 14 pkt za Skarpą. To już ósmy sezon z kolei z podium dla kraśnickiego zespołu.
Najlepsze wyniki w V rundzie osiągnęły sztafety: 4×100 st. dowolnym MIX (Artur Siekaczyński, Anna Bucoń, Wiktor Opoka i Oktawia Wojtaszek) oraz 4×50 zmiennym (Filip Bożek, Kacper Blat, Emilia Dzięsław i Zofia Szewczyk) – obie wywalczyły II miejsce. Wysokie IV miejsce zajęła też sztafeta dziewcząt 11-letnich 4×50 m st. dowolnym (Maja Machulak, Emilia Kołosińska, Aleksandra Kurzyna i Julia Mazur).
W wyścigach indywidualnych najlepiej spisali się: Piotr Borsuk – III miejsce na 50 m st. grzbietowym, Anna Bucoń – IV miejsce na 200 m st. klasycznym, Maja Machulak – IV miejsce na 50 grzbietowym i V miejsce na 200 m st. zmiennym, Emilia Kołosińska – V miejsce na 100 m st. dowolnym, Oktawia Wojtaszek – VI miejsce na 50 m st. dowolnym, Artur Siekaczyński – VI miejsce na 50 m st. dowolnym i Kacper Blat – VI miejsce na 200 m st. klasycznym. Podczas końcowych dekoracji na trzecim stopniu podium w klasyfikacji najlepszych zawodników 12-letnich całej ligi stanął Artur Siekaczyński.
Dzień po młodych zawodnikach skończyli swoje tegoroczne zmagania ligowe zawodnicy starsi. Również tutaj rywalizacja w klasyfikacji drużynowej była bardzo zacięta i dotyczyła tylko II lokaty. Już wcześniej wiadomo było, że w całej tegorocznej lidze zwycięży Skarpa Lublin, a ostatecznie wyprzedziła ona Lubliniankę i Avię Świdnik. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom UKP „Fala” Kraśnik. Na wynik drużyny najbardziej zapracowali: Zuzanna Mazurek – dwukrotnie III miejsce na 50 m st. dowolnym i 50 m st. motylkowym, Magdalena Wieczorek – III miejsce na 50 m st. klasycznym i Konrad Zapalski – V miejsce na 200 m st. grzbietowym oraz sztafety mieszane 4×50 dowolnym (Maciej Krawiec, Julia Hajdenraich, Igor Prószyński i Aleksandra Kaproń) i 4×50 zmiennym (Z. Mazurek, M. Wieczorek, K. Zapalski i Konrad Sola), które uplasowały się na V miejscach.

Wyniki WLDiM V runda            Klasyfikacje        Zdjęcia WLDiM

Wyniki WLJ V zrunda           Klasyfikacje          Zdjęcia WLJ