Nasi Partnerzy

 

 

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów – podsumowanie trenera

Jak zwykle w lipcu odbyła się seria Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu. W dniach 5-7 lipca w Olsztynie ścigali się 14-latkowie, a w Oświęcimiu juniorzy 15-letni. Trzy dni później w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat, a na zakończenie (18-21 lipca) rywalizowali juniorzy 17-18 lat podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze (a właściwie w Drzonkowie).

W Olsztynie wystartowały Oliwia Sosnówka i Monika Marzec. Zaprezentowały się bardzo dobrze. Monika we wszystkich trzech startach (50,100,200 m st. klasycznym) znacząco poprawiała swoje rekordy życiowe, najwyższe (29) miejsce zajęła na 100m st. klasycznym. Oliwia również poprawiała się niemal w każdym starcie. Już pierwszego dnia mistrzostw Pływała w finale B na 400m st. zmiennym i zajęła w nim III miejsce (XIII w Polsce). Natomiast ostatniego dnia zakwalifikowała się do finału A na „swoim” dystansie 200m st. motylkowym, w którym wywalczyła VII miejsce! W Oświęcimiu nie wystartował nikt z Fali. Z czwórki zawodników trenujących w tym roczniku (Magdalena Toporowska, Jan Jachura, Aleksander Wietrzyk i Oskar Miazga)
„reformę oświaty” (oczywiście były też inne przyczyny zakończenie trenowania) wytrzymał tylko Oskar, ale też nie czuł się przygotowany do startu w Mistrzostwach Polski. Najbliżej, bo w Lublinie, swoje zawody mieli juniorzy 16- letni. Cała trójka (Maja Machulak, Piotr Borsuk i Patryk Kasperski) pływała w finałach B. Maja nawet dwukrotnie (400 dowolnym- XVI miejsce, 200 dowolnym XVIII miejsce), ale akurat ona była najbardziej zawiedziona swoimi wynikami (brak rekordów życiowych choć wszystkie wyniki były bardzo do nich zbliżone). Z uśmiechem na ustach natomiast startowali chłopcy i już
pierwszego dnia spotkali się w finale B na 200m st. grzbietowym (Patryk – XV miejsce, Piotrek – XVI miejsce). Patryk jeszcze wyższą pozycję wywalczył na 1500m st. dowolnym (XIII miejsce) poprawiając rekord życiowy o 30s! W najdalsza podróż natomiast udali się nasi juniorzy 17-letni (Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński) – bo aż do Zielonej Góry ( choć zawody odbyły się w znanym ośrodku pięcioboju nowoczesnego w pobliskim Drzonkowie). Oboje mieli dodatkowo utrudnione zadanie bowiem przeszli do kategorii wiekowej 17-18 lat więc rywalizowali również z o rok starszymi. Nie przeszkodziło im to w zajęciu bardzo wysokich lokat. Zosia wywalczyła V miejsce na 1500m st. dowolnym, VII miejsce na 800m tym stylem, a na 400m był III w finale B ( XI miejsce w Polsce). Artur natomiast zajął VII miejsce na 200m st. grzbietowym oraz dwukrotnie XII miejsce na 200m st. motylkowym i 400m st. dowolnym. We wszystkich swoich startach ustanawiał nie tylko rekordy życiowe, ale także rekordy Klubu! Podsumowując okres głównych startów naszych zawodników z radością stwierdzam, że mino wiadomych problemów naszego Klubu, były one najlepsze od wielu lat. Świetne występy naszych 12-sto i 13-sto latków w  międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, „lawinowo” bite rekordy życiowe i finały juniorów dają nadzieję na przyszłość … tylko czy będzie jakaś przyszłość Naszego Klubu? Przekonamy się niebawem.

Trener