Laur Lubelskiego Koziołka – V runda

DSC_2646

W dniu 24.10.2015 r. na pięknym, nowym obiekcie Aqua Lublin odbyła się V Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wystąpiło w nich niemal 500 zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystąpiło 22 młodych zawodników UKP „FALA” Kraśnik, z czego aż 13 stanowili debiutanci.

W najmłodszej, najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) rewelacyjnie spisali się chłopcy, których aż trzech stanęło na podium (dekorowano do X miejsca): na dystansie 25 m st. grzbietowym zwyciężył Paweł Bucoń, drugie miejsce zajął Wojciech Siekaczyński, zaś czwarte Jan Szymula. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Milena Sosnówka.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) również mocno zaznaczyli swą obecność zawodnicy UKP „FALA”. Na dystansie 50 m st. grzbietowym wywalczyli oba złote medale – wśród dziewcząt zwyciężyła Anna Wilk, zaś wśród chłopców Błażej Paszkowski.

W kategorii wiekowej 10 lat, z zawodników UKP „FALA” wystąpiła tylko Oliwia Sosnówka. Na dystansie 50 m st. klasycznym zajęła piąte miejsce.

Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Izabela Kopeć, Jolanta Kwietniewska, Zuzanna Pluta, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Gabriela Surowiec, Anna Wąsik, Klara Włodarczyk, Bartosz Chmiel, Dawid Dzięgielewski, Oliwier Janiec, Bartosz Rybak, Gabriel Świca, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Tuż po zakończeniu rywalizacji „O Laur Lubelskiego Koziołka” odbyły się inauguracyjne zawody „O Puchar MTP Lublinianka”. Wzięły w nich udział siostry Sosnówka. Milena zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) na dystansie 50m st grzbietowym, a Oliwia zajęła drugie miejsce wśród 10- latków na 50m st klasycznym.