Laur Lubelskiego Koziołka

dsc_2177   Na pływalni Aqua Lublin odbyła się V Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Po raz pierwszy rywalizowano na pływalni 50-metrowej, stąd tak olbrzymie zainteresowanie zawodami. Wystartowało w nich 422 zawodników reprezentujących 26 klubów, głównie z Lubelszczyzny, ale także z Warszawy, Siedlec, Gdańska, Leska, Połańca oraz dwa kluby z Ukrainy. W zawodach tych wystąpiło 19 młodych zawodników UKP Fala Kraśnik, podopiecznych trenera Mariusza Kwietniewskiego.

Najmocniej obsadzoną przez kraśniczan kategorią wiekową była rywalizacja 9-latków, gdzie zawodnicy Fali aż dziesięciokrotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca). Najlepiej zaprezentowała się Amelia Wysocka, która dwukrotnie zajęła I miejsce – na dystansie 50 m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym. Ponadto wśród dziewcząt bardzo dobrze wypadły Gabriela Surowiec i Milena Sosnówka, które na dystansie 50 m st. grzbietowym zajmowały odpowiednio III i V miejsce. Wiele emocji przysporzyła również rywalizacja 9-letnich chłopców. Na dystansie 50 m st. dowolnym doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch najszybszych zawodników w Polsce w tej kategorii wiekowej (wg swimrankings.net). Tym razem górą był zawodnik ŚUKS Polna Warszawa Mikołaj Miłkowski, który minimalnie wyprzedził zawodnika UKP Fala Pawła Buconia. Na trzecim miejscu wyścig ukończył kolejny z kraśniczan Wojciech Siekaczyński, zaś dziesiąty był Jan Szymula. Jeszcze lepiej wyglądała klasyfikacja 9-letnich chłopców na dystansie 50 m st. grzbietowym. Zwyciężył Paweł Bucoń przed Wojciechem Siekaczyńskim, zaś szósty był Jan Szymula.

Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy 10-letni, wśród których startowała Anna Wilk i Błażej Paszkowski. Ania zajęła dwukrotnie czwarte miejsce na dystansie 100 m st. grzbietowym i 50 m st. motylkowym, zaś Błażej zwyciężył na dystansie 100 m st. grzbietowym, a na dystansie 50 m st. motylkowym był drugi.

W kategorii wiekowej 11 lat dwukrotnie na podium stawała Oliwia Sosnówka, która na dystansie 200 m st. dowolnym zajęła czwarte miejsce, zaś na 100 m st. klasycznym była siódma.

W najmłodszej kategorii wiekowej 8-lat i młodsi najlepiej wypadł Gabriel Świca, który na dystansie 50 m st. grzbietowym zajął szóste miejsce.

Pozostali zawodnicy: Jolanta Kwietniewska, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Dawid Dzięgielewski, Oliwier Janiec, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników zawodów był pokazowy występ Konrada Czerniaka, który po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro postanowił kontynuować swoją karierę w klubie AZS UMCS Lublin. Dodatkowo w trakcie zawodów dokonał on kilku dekoracji w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Ostatnia finałowa runda 40 edycji zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka” odbędzie się 10 grudnia.