Laur Lubelskiego Koziołka 2015 III runda

DSC_0179W niedzielę 24.05.2015 odbyła się III runda 39 edycji zawodów z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”, była to równocześnie VI runda 38 edycji . Ze względu na zamkniętą pływalnie MOSiR w Lublinie rywalizowano na  pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego, a wśród 230 startujących  czternastka z Kraśnika.  Nasi młodzi pływacy siedmiokrotnie stawali do dekoracji dla najlepszych (dyplomy wręczane były dla najlepszej dziesiątki).

Tradycyjnie już najlepiej zaprezentowali się zawodnicy  w kategorii 8 lat i młodsi, którzy wywieźli z Lublina cztery dyplomy. I tak pierwsze miejsce na dystansie 25 m st klasycznym  zajął Wojciech Siekaczyński, na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Wysocka. Tuż za podium na miejscu piątym Jan Szymula, natomiast Milena Sosnówka uplasowała się na miejscu dziesiątym. Wśród zawodników 9 letnich również na 25 m st klasyczny zwyciężyła Anna Wilk. Natomiast w kategorii 10 lat na dystansie 25m st motylkowym miejsce ósme zajął Bartosz Zarawski, a Oliwia Sosnówka sklasyfikowana została jako dziesiąta. Pozostała siódemka zawodników: Kornelia Pogoda,Julia Żuraw, Lena Grabczak,Bartosz Chmiel, Kacper Chodara, Błażej Paszkowski  oraz Szymon Baj zaprezentowała się z dobrej strony ustanawiając swoje rekordy życiowe.

Była to ostatnia runda 38 edycji zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka i przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji po sześciu rundach. Troje Kraśniczan zostało nagrodzonych pucharami dla najlepszej trójki w klasyfikacji końcowej 38 edycji LLK. I tak w kategorii 9 lat i młodsi  dziewcząt zwyciężyła Anna Wilk, a wśród chłopców najlepszy okazał się Paweł Bucoń, tuż za nim na drugim stopniu podium Wojciech Siekaczyński.