Nasi Partnerzy

 

 

Kraśniczanki pływały w Grand Prix Polski w Oświęcimiu

W dniach 9-10 października 2021 roku w Oświęcimiu odbyły się pierwsze w sezonie 2021/22 zawody Grand Prix Polski w Pływaniu. Wystartowało niemal 700 zawodników z 85 klubów, w tym wielu uczestników ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

Kraśnik reprezentowały trzy zawodniczki UKP Fala, od września uczące się w Szkołach Mistrzostwa Sportowego w pływaniu: Amelia Wysocka (SMS Lublin) oraz Anna Wilk i Maja Ryfka ( SMS Oświęcim). Wszystkie zajmowały czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach i w klasyfikacjach stylowych. Amelia Wysocka startowała aż siedmiokrotnie zwyciężając w klasyfikacji najlepszych delfinistek (50 i 100m) i zmiennistek (100 i 200m) oraz zajmując II lokatę wśród kraulistek (50 i 100m) i wśród najlepszych zawodniczek 14 letnich bez względu na styl! Znakomicie zaprezentowała się też Anna Wilk ustanawiając rekordy życiowe we wszystkich czterech startach ( 200, 400, 800m st. dowolnym i 400m st. zmiennym) – w każdy poprawiając się o kilka sekund! Rezultaty w stylu dowolnym dały jej II miejsce wśród najlepszych kraulistek 15 letnich. Nieco zawiedziona może czuć się Maja Ryfka. Tym razem nie udało jej się poprawić swoich najlepszych czasów ( chyba potrzebuje więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowej szkoły i nowych treningów), ale jej starty w stylu grzbietowym dały jednak wysoką, V lokatę wśród najlepszych 15 letnich grzbiecistek.

W Oświęcimiu wystartowało także dwóch, do niedawna jeszcze „Falowców” – Łukasz Borsuk ( obecnie AZS AGH Kraków) i Błażej Paszkowski ( teraz AZS UMCS Lublin). Błażej zwyciężył w klasyfikacji najlepszych grzbiecistów oraz zajął II miejsce w klasyfikacji najlepszych delfinistów 15 letnich.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się za dwa tygodnie w Łodzi. Liczymy, że również tam udanie wystartują nasi pływacy.