Nasi Partnerzy

 

 

Kolejne medale Fali!

22 sierpnia na odkrytej pływalni w Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Puławy. Wystartowało ok. 250 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: 9 lat i młodsi, 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14 lat i starsi.

Po bardzo udanym starcie w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych ( 7 medali), tym razem zawodnicy Fali wystartowali na pływalni 50-cio metrowej. W większości byli to młodzi i bardzo młodzi zawodnicy ( ci, którzy tydzień temu startowali w Mistrzostwach Polski tym razem odpoczywali).

W Puławach na podium stanęli: w kat. 9 lat i młodsi – Łucja Subik ( I miejsce na 50m st. klasycznym) i Lena Wysocka (III miejsce na 50m st. grzbietowym); w kat. 10-11 lat – Blanka Konopka ( III miejsce na 50m st. klasycznym); w kat.12-13 lat – Amelia Wysocka ( dwukrotnie I miejsce na 50 i 200m st. dowolnym), Martyna Karabacz (I miejsce na 200m st. zmiennym i II miejsce na 200m st. dowolnym), Gabriela Surowiec ( II miejsce na 200m st. grzbietowym i III miejsce na 50m tym stylem), Emilia Wielgus ( II miejsce na 200m st. motylkowym), Milena Sosnówka ( III miejsce na 200m st. motylkowym), Paweł Bucoń ( I miejsce na 200m st. grzbietowym i II miejsce na 200m st. dowolnym), Dawid Dzięgielewski (I miejsce na 200m st. klasycznym i II miejsce na 50m tym stylem) oraz Wojciech Siekaczyński (II miejsce na 200m st. grzbietowym i III miejsce na 50m tym stylem). W najstarszej kategorii wiekowej ( 14 lat i starsi) medale wywalczyli: Błażej Paszkowski (I miejsce na 200m st. grzbietowym i III miejsce na 200m st. dowolnym) oraz Oliwia Sosnówka (III miejsce na 200m st. motylkowym). Medali nie zdobyli, ale prezentując dobrą formę plasowali się w czołówce: Aleksandra Ciupak, Maria Dobrowolska, Nikola Dzięgielewska, Patryk Kasperski, Jolanta Kwietniewska, Olga Łomnicka, Łukasz Puzoń, Julia Skibniewska, Michał Subik, Emilia Surowiec, Anna Wąsik, Aniela Żuber i Iga Żuber.

W klasyfikacjach najlepszych zawodników ( suma punktów za 2 starty) znaleźli się : Lucja Subik – III zawodniczka w kategorii 9 lat i młodsi, Amelia Wysocka – najlepsza zawodniczka, a Martyna Karabacz – III zawodniczka w kategorii 12-13 lat oraz Paweł Bucoń – II zawodnik w kategorii 12-13 lat.

Kończą się wakacje … przed pływakami Fali trudny czas. Zapowiadany remont krytej pływalni MOSiR spowoduje konieczność dojazdy zawodników na treningi do innego miasta. Czy w tej sytuacji klub i zawodnicy zdołają osiągać kolejne sukcesy? Czas pokaże.

wyniki

galeria