Nasi Partnerzy

 

 

Jeszcze pływamy …

Pływanie jako dyscyplina, a w tym zawodnicy UKP Fala Kraśnik doświadczają w ostatnim czasie wielu niedogodności … Najpierw zamknięcie wszystkich obiektów sportowych ( szczególnie pływalni), później wiele obostrzeń nie pozwalających trenować i startować. Kiedy wszystko wracało już do normy ( a pływacy do formy) – kraśnicka pływalnia kryta poszła do remontu i trzeba było codziennie dojeżdżać na treningi do Ożarowa. Jakby tego było mało w czwartek podano informację o … ponownym zamknięciu pływalni w całej Polsce! Całe szczęście zanim ukazało się oficjalne rozporządzenie nieco złagodzono plany … Tak czy inaczej zaplanowane na mijający weekend imprezy pływackie ostatecznie się odbyły, ale niepewność i nerwy organizatorów i zawodników dominowały.

Zaplanowany na sobotę w Lublinie Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej odbył się … w piątek 16 października. W zawodach tych zawodnicy UKP Fala Kraśnik zdobyli w sumie 20 medali i zajęci II miejsce w klasyfikacji medalowej za AZS UMCS Lublin. Wśród najlepszych zawodników imprezy ( za starty na wszystkich dystansach 100m st. dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym oraz 400m st. zmiennym) znaleźli się: Amelia Wysocka – najlepsze zawodniczka w kategorii 12-13 lat, Anna Wilk – III zawodniczka w kategorii 14-15 lat i Paweł Bucoń – II zawodnik w kategorii 12-13 lat. Jednocześnie rozgrywane były konkurencje Grand Prix AZS UMCS Lublin, w których dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy będący uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie: Błażej Paszkowski ( trzy złote i jeden brązowy medal), Artur Siekaczyński ( III miejsce) , Zofia Szewczyk (III miejsce) i Piotr Borsuk.

W niedzielę 18 października rozegrano natomiast w Zamościu IV rundy Lig Wojewódzkich. W godzinach rannych pływali zawodnicy ligi open ( 13 lat i starsi), a nieco później wystartowali zawodnicy 10-12 lat w Lidze Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Nasi starsi zawodnicy ponownie wygrali rundę Ligi i umocnili się na pozycji lidera po IV rundach. Na zwycięstwo drużynowe mocno zapracowali: Dawid Dzięgielewski ( dwukrotnie I miejsce na 200m st. klasycznym i 100m st. zmiennym), Amelia Wysocka ( I miejsce na 50m st. dowolnym i II miejsce na 200m tym stylem),Pior Borsuk (I miejsce na 50m st. klasycznym i II miejsce na 100m st. motylkowym), Paweł Bucoń (I miejsce na 200m st. dowolnym), Maja Ryfka ( dwukrotnie II miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym), Anna Wilk ( II miejsce na 200m st. klasycznym i III miejsce na 200m st. dowolnym), Rafał Wójcik (II miejsce na 100m st. dowolnym i III miejsce na 100m st. motylkowym), Sosnówka Milena (II miejsce na 100m st. motylkowym), Sosnówka Oliwia (III miejsce na 100m st. motylkowym i Wojciech Siekaczyński (III miejsce na 50m st. grzbietowym). II lokaty wywalczyły tez nasze sztafety 4x50m st. dowolnym. Dziewczęta płynęły w składzie: M.Ryfka, Gabriela Surowiec, Amelia Wysocka i Anna Wilk, a chłopcy: P. Borsuk, D. Dzięgielewski, P. Bucoń i R. Wójcik. W Lidze dzieci wystartowały: Blanka Konopka, Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska. Wszystkie, robiąc stałe postępy, ustanawiały swoje rekordy życiowe.

Jeszcze pływamy … Na tę chwilę zarządca pływalni w Ożarowie zdecydował otworzyć pływalnię pomimo obostrzeń. Dzięki temu pływacy Fali wciąż będą tam dojeżdżać i trenować.

galeria

wyniki Lublin

wyniki Zamość

wyniki Zamość