IV Runda Zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka 2018”

W dniu 13.10.2018 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się IV runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło 327 zawodników i zawodniczek z 19 klubów. W tym gronie znalazło się 10 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

dekoracja VIII miejsce Emilka Surowiec i IX miejsce Nikola Dzięgielewska

Zdjęcie 22 z 22

Zawody te były bardzo udane dla młodych kraśniczan, którzy wielokrotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca). W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) dwa medale wywalczył Marcel Wilk: złoty na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz srebrny na 50 m st. dowolnym. Ponadto, niewiele do podium zabrakło Michałowi Subikowi, który na dystansie 50 m st. grzbietowym zajął XII miejsce. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadły dziewczęta. Emilia Surowiec zajęła V miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym oraz VIII miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Na podium stawała również Nikola Dzięgielewska, która na dystansie 50 m st. grzbietowym zajęła IX miejsce.

W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która w obu startach stawała na podium: na 50 m st. grzbietowym zajęła IV miejsce, zaś na 50 m st. klasycznym była VI.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie tym razem tuż za podium uplasował się Gabriel Świca, który zajął XII miejsce na 100 m st. zmiennym.

Pozostali zawodnicy: Nadia Szczygieł, Iga Żuber, Weronika Stefanek oraz Mateusz Zapalski poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty.