IV runda Ligi Dzieci i Młodzików

DSC_26705 listopada w Krasnymstawie odbyła się IV runda Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Wystartowało przeszło 160 zawodników z 15 klubów województwa lubelskiego.

Oczywiście wystartowali także zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik i zajęli kilka czołowych pozycji. Najwyżej tym razem uplasował się Oskar Miazga, który w bardzo wyczerpującym wyścigu zajął II miejsce na 400m st. dowolnym. Na podium stanął także Błażej Paszkowski – III miejsce na 200m st. dowolnym. W czołówce uplasowały się także dziewczęta: Anna Wilk zajęła V lokatę na 200m st. dowolnym, Oliwia Sosnówka była VI na tym dystansie, a Magdalena Toporowska wywalczyła dwukrotnie VI miejsce na 100m st. zmiennym i 400m st. dowolnym. Nieźle zaprezentowały się też sztafety: 4x50m st. dowolnym MIX (10-11 lat – Milena Machulak, Rafał Wójcik, Bartosz Zarawski i Maja Ryfka), 4x50m st. zmiennym MIX (10-11 lat – B. Paszkowski, A. Wilk, O. Sosnówka i Bartosz Chmiel) i 4x50m st. zmiennym mężczyzn (12 lat – Aleksander Wietrzyk, Dominik Gonder, Jan Jachura i O. Miazga). Wszystkie wywalczyły IV lokatę.

W klasyfikacji drużynowej IV rundy zawodnicy „Fali” uplasowali się na IV pozycji, a po IV rozegranych rundach zajmują VI miejsce.