Nasi Partnerzy

Inauguracja zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka

DSC03455W sobotę 30 stycznia na pływalni Aqua Lublin odbyła się 40. edycja zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Nie mogło na nich zabraknąć pływaków kraśnickiej Fali, którzy tradycyjnie zdobyli kilka indywidualnych medali, ale tym razem także drużynowo uplasowali się na podium. W sezonie 2016 zaplanowano VI rund zawodów i zmieniono ich formułę. Do tej pory rywalizowano w jednej konkurencji indywidualnej. Obecnie rywalizacja odbywa się w 7 kategoriach wiekowych i każdy ma prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. W zawodach I rundy wystartowało 456 zawodników reprezentujących 18 klubów. W tym gronie wystąpiło 23 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik, rywalizujących w trzech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat oraz 10 lat. Dla kraśniczan zawody te były niezwykle udane. Mimo, iż zawodnicy stratowali tylko w trzech kategoriach wiekowych, UKP „FALA” zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W pierwszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) na podium stanął Gabriel Świca (dekorowano do 10. miejsca), który na dystansie 25 m st. dowolnym zajął 9. miejsce.

Zawodnicy 9 letni rywalizowali na dystansie 25 m st. dowolnym i 25 m st. grzbietowym. Podczas obu wyścigów bezkonkurencyjni okazali się Amelia Wysocka oraz Paweł Bucoń. Ponadto Milena Sosnówka zajęła 4. miejsce na dystansie 25 m st. grzbietowym oraz 4. miejsce na 25 m st. dowolnym, zaś wśród chłopców Wojciech Siekaczyński zajął 2 miejsce na 25 m st. grzbietowym oraz 3. miejsce na 25 m st. dowolnym. Jan Szymula był natomiast czwarty na 25 m st. grzbietowym oraz szósty na 25 m st. dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie (10 lat) – Anna Wilk dwukrotnie zwyciężała na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz 25 m st. motylkowym. Z kolei Błażej Paszkowski zajął 3. miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz 4. miejsce na dystansie 25 m st. motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również zespoły sztafetowe 4×50 m st. dowolnym, które w rywalizacji z zawodnikami o rok, a dla niektórych nawet o dwa lata starszymi, zajęły miejsca na podium. Chłopcy w składzie: Błażej Paszkowski, Wojciech Siekaczyński, Bartosz Chmiel oraz Paweł Bucoń zajęli I miejsce. Z kolei dziewczęta – Anna Wilk, Amelia Wysocka, Maja Ryfka, Lena Grabczak – zajęły III miejsce.

Pozostali zawodnicy: Izabela Bis, Jolanta Kwietniewska, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Gabriela Surowiec, Klara Włodarczyk, Anna Wąsik, Dawid Dzięgielewski, Oliwier Janiec, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe. Kolejna runda zawodów odbędzie się 16 kwietnia.