Nasi Partnerzy

III Runda Zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”

DSC_6764Na pływalni Aqua Lublin odbyła się III runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Do rywalizacji przystąpiło 360 zawodników reprezentujących 26 klubów (w tym dwa z Ukrainy). W zawodach tych wystąpiło 15 najmłodszych pływaków UKP Fala Kraśnik pod kierunkiem trenera Mariusza Kwietniewskiego. Nasi pływacy rywalizowali w 4 najmłodszych kategoriach wiekowych i zdobyli aż 12 medali!
W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat) bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 25 m st. grzbietowym oraz 25 m st. dowolnym i tym samym poprawiła swój wyczyn z poprzedniej rundy, gdzie była dwukrotnie trzecia.
W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) na podium (dekorowano do X miejsca) na dystansie 25 m st. klasycznym stanął Gabriel Świca, który poprawił swój rekord życiowy o 5 sekund i ostatecznie zajął IX miejsce.
Najwięcej medali dla UKP Fala zdobyli jednak 10-latkowie. Wśród dziewcząt, zarówno na dystansie 50 m st. motylkowym, jak i 100 m st. grzbietowym, zwyciężała Amelia Wysocka, zaś Milena Sosnówka była trzecia na dystansie 50 m st.motylkowym, jak i 100 m st. grzbietowym . Z kolei wśród chłopców Wojciech Siekaczyński zdobył złoto na dystansie 100 m st. grzbietowym oraz brąz na dystansie 50 m st. motylkowym. Ponadto do dekoracji stawali: Dawid Dzięgielewski – dwukrotnie V miejsce (50 m st. motylkowym oraz 100 m st. grzbietowym) oraz Gabriela Surowiec – V miejsce na 100 m st. grzbietowym.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również 11-latkowie. Anna Wilk i Błażej Paszkowski zdobyli po dwa złote medale – na dystansach 100 m st. zmiennym oraz 100 m st. grzbietowym. Ponadto na 100 m st. grzbietowym VII miejsce wśród dziewcząt zajęła Milena Machulak, zaś wśród chłopców IX był Bartosz Chmiel.
Pozostali zawodnicy: Natalia Michota, Anna Wąsik, Karol Piłat, Kacper Bończoszek również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.
Kolejne starty zawodników UKP Fala już za tydzień (3-4 czerwca). W zawodach ogólnopolskich, czyli Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci wystąpią dziesięcio i jedenastolatkowie, zaś w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików rywalizować będą pływacy dwunastoletni.