Nasi Partnerzy

 

 

III runda Ligi Wojewódzkiej Juniorów – Kraśnik

dsc_0276Dzień po młodzikach, 6 października swoją ligę pływacką wznowili zawodnicy 13-sto letni i starsi. III runda Ligi Wojewódzkiej Open odbyła się w Kraśniku. Wystartowało 130 zawodników z 13 klubów.

            Jak zwykle w takich zawodach startuje wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jednak wydarzeniem kraśnickich zawodów był niewątpliwie start reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, byłej Mistrzyni Świata Juniorek – Zuzanny Mazurek. Zuza po dwóch latach rozbratu z pływaniem, spowodowanym wieloma problemami zdrowotnymi, postanowiła jeszcze popływać. Od połowy sierpnia rozpoczęła spokojny, wprowadzający trening, a na „debiut” startowy wybrała, jakże mogło być inaczej – obiekty w swoim mieście. Powróciła także do reprezentowania barw „Fali” Kraśnik ( w latach 2010-2011  reprezentowała AZS-AWF Warszawa). Ten pierwszy po latach start wiązał się z mocnymi emocjami, tym bardziej że na dystansie 100m st. grzbietowym  wystartowały bardzo utytułowane zawodniczki „Skarpy” Lublin : Ludwika Szynal ( medalistka Mistrzostw Polski Seniorów) i Gabriela Bernat ( mistrzyni Polski Juniorek Młodszych). W bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Zuzanna Mazurek, pokazując bardzo dobrą technikę, ale także czas przez nią uzyskany trzeba uznać za dobry – 1:04,57s. Był to zresztą najlepszy rezultat uzyskany podczas tych zawodów.

Pozostali zawodnicy „Fali” jak gdyby pokrzepieni wspólnymi startami ze starszą, utytułowaną koleżanką, również spisali się świetnie. Na podium stanęli: Magdalena Wieczorek (III miejsce na 50m st. klasycznym), Kornel Sola (III miejsce na 200m st. dowolnym) i Jakub Wąsik (III miejsce na 100m st. zmiennym). III miejsce w czasie nowego rekordu Klubu wywalczyła też męska sztafeta 4×50 dowolnym w składzie: K. Sola, Karol Grzywa, J. Wąsik i Konrad Zapalski. W klasyfikacji drużynowej III rundy „Fala” zajęła III miejsca. Taką samą lokatę zajmuje też po III rozegranych rundach.

Wyniki III rundy WLJ        Najlepsze wyniki III rundy WLJ        Zdjęcia

            Następna impreza ligowa rozegrana zostanie 11 listopada w Zamościu.