Nasi Partnerzy

 

 

II rundy lig pływackich

W ostatni weekend odbyły się II rundy lig pływackich w naszym województwie. Najpierw 7 kwietnia w Biłgoraju rywalizowały dzieci i młodzicy 11-12 lat, a następnego dnia, w niedzielę 8 kwietnia w Kraśniku wystąpili zawodnicy 13 letni i starsi w tzw. Lidze Open. Obie imprezy były bardzo licznie obsadzone – w sumie wystartowało przeszło 400 zawodników.
Rywalizacje dzieci i młodzików w Biłgoraju zdominowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik zdobywając 18 medali (9 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych) oraz wygrywając klasyfikację drużynową z dużą przewagą nad następną drużyną. szczególnie „błyszczeli”: Amelia Wysocka ( 100m st. dowolnym i 50 m st. motylkowym), Paweł Bucoń ( 100 m st. dowolnym i 50m st. grzbietowym) i Błażej Paszkowski ( 100m st. grzbietowym i 200 m st. zmiennym) wygrywając wszystkie swoje konkurencje oraz Anna Wilk ( I miejsce na 200mst. zmiennym i II miejsce na 50m st. dowolnym) i Gabriela Surowiec ( I miejsce na 50 m st. grzbietowym i II miejsce na 100 m st. dowolnym). Na podium stanęli także: Milena Machulak ( II miejsce na 200m st. zmiennym i III miejsce na 50m st. dowolnym), Milena Sosnówka ( dwukrotnie III miejsce na 50m st. grzbietowym i motylkowym), Wojciech Siekaczyński ( II miejsce na 50m st. grzbietowym) i Maja Ryfka (III miejsce na100m st. grzbietowym. Zwycięstwo odniosła również sztafeta MIX 4x50m st. klasycznym ( Dawid Dzięgielewski, A. Wysocka, G. Surowiec i P. Bucoń), a sztafeta MIX 4×50 m st. zmiennym zajęła III lokatę ( W. Siekaczyński, M. Sosnówka, Patryk Mączka i Emilia Wielgus).Po dwóch rundach Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat w klasyfikacji drużynowej prowadzi zdecydowanie Fala Kraśnik (519 pkt.) przed Spartą Biłgoraj (369 pkt.) i Olimpią Lublin (309 pkt.).
Nieco starsi pływacy (13 lat i starsi) z Lubelszczyzny ścigali sie natomiast w Kraśniku. Na „swojej” pływalni zawodnicy UKP Fala czują się bardzo dobrze i osiągnęli kilka ciekawych rezultatów – w tym dwa rekordy Klubu w wyścigach sztafetowych 4x100m st. zmiennym kobiet ( Magdalena Toporowska, Oliwia Sosnówka, Maja Machulak i Zofia Szewczyk) i mężczyzn ( Artur Siekaczyński, Kacper Blat, Łukasz Borsuk i Maksymilian Swintozelski). Indywidualnie na podium stanęli tym razem: Maja Machulak ( II miejsce na 200m st. dowolnym i III miejsce na 100m st. motylkowym), Artur Siekaczyński (II miejsce na 200m st. dowolnym i III miejsce na 50 m st. grzbietowym) oraz Łukasz Borsuk ( III miejsce na 100m st. zmiennym). W klasyfikacji drużynowej II rundy Fala zajęła III miejsce ustępując Olimpii Lublin i Orce Zamość i takie też miejsce zajmuje nasz zespół po dwóch rundach.
Kolejny sprawdzian pływackich umiejętności dla zawodników UKP Fala Krasnik nastąpi już za dwa tygodnie. Będzie to start w Międzynarodowych Zawodach Puchar Roztocza w Zamościu (21-22 kwietnia 2018r.).

Wyniki WLJ            Wyniki WLDiM              Zdjęcia WLJ          Zdjęcia WLDiM