Nasi Partnerzy

 

 

II runda Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu

2 kwietnia na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyła się II runda Ligi Wojewódzkiej Open w Pływaniu (13 lat i starsi). Wystartowało niemal 180 zawodników z 18 klubów województwa lubelskiego.

            Bardzo dobrze w zawodach na swojej pływalni zaprezentowali się zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik, którzy w klasyfikacji drużynowej tej rundy zajęli III miejsce, ustępując Avii Świdnik i Olimpii Lublin (tylko o 2 pkt!). W poszczególnych wyścigach najlepiej spisali się: Łukasz Borsuk (II miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100 motylkowym), Aleksandra Kurzyna (II miejsce na 200m st. dowolnym), Artur Siekaczyński (IV miejsce na 200m st. dowolnym i V lokata na 50m st. grzbietowym), Maja Machulak (V miejsce na 100 dowolnym) i Zofia Szewczyk (V miejsce na 200m st. dowolnym). Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety dziewcząt i chłopców 4×100 zmiennym –  obie ustanowiły rekordy Klubu. Dziewczęta (M. Machulak, Magdalena Toporowska, A. Kurzyna i Z. Szewczyk) – 4:59,56 – IV miejsce, chłopców (A. Siekaczyński, Mateusz Masiak, Ł. Borsuk i Maciej Krawiec) – 4:21,75 – III miejsce.

Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali: Anna Terlecka (Wodnik Krasnystaw) i Emil Krzykała (Avia Świdnik), a najlepszymi Kraśniczanami – Zofia Szewczyk i Łukasz Borsuk. W klasyfikacji drużynowej po dwóch rundach UKP „Fala” Kraśnik zajmuje IV lokatę.

            Teraz nastąpi dłuższa przerwa w zawodach ligowych. III runda odbędzie się dopiero po wakacjach – pod koniec września.

Wyniki             Zdjęcia