II Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu

DSC_5864W dniu 1.04.2017 r. na pływalni ZSBiO w Biłgoraju odbyła się II Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu. W zawodach tych wystąpiło 173 zawodników z 14 klubów województwa. W tym gronie znalazło się 15 młodych pływaków UKP „FALA” Kraśnik.

W zawodach tych bardzo dobrze spisali się kraśniczanie, którzy obronili pozycję z I rundy i nadal zdecydowanie przewodzą w ligowej tabeli. Rewelacyjnie spisali się zwłaszcza najmłodsi, gdzie podczas dekoracji na dystansie 100 m st. dowolnym dziewcząt oraz chłopców całe podium zajmowali pływacy UKP „FALA”. Wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Wysocka, przed Anną Wilk i Mileną Machulak, zaś wśród chłopców wygrał Błażej Paszkowski, przed Pawłem Buconiem i Wojciechem Siekaczyńskim. Rezultaty Amelii i Pawła, to najlepsze w kraju wyniki wg rankingu ogólnopolskiego 10-ciolatków. Z kolei wynik Błażeja, to obecnie trzeci wynik w kraju wśród 11-latków. Amelia zajęła dodatkowo II miejsce na 50 m s. motylkowym, zaś Anna Wilk zajęła III miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Z kolei ze wspomnianych już chłopców Błażej Paszkowski zwyciężył również na dystansie 50 m st. grzbietowym, a Paweł Bucoń był ponownie drugi na tym dystansie. Do dużej niespodzianki doszło w rywalizacji na 50 m st. grzbietowym dziewcząt, gdzie złoty medal zdobyła Maja Ryfka. Na wynik drużynowy bardzo duży wpływ mieli również (punktuje czołowa dwunastka zawodników): Oliwia Sosnówka – IV miejsce na 200 m st. zmiennym oraz VIII miejsce na 100 m st. grzbietowym, Monika Marzec – VI miejsce na 200 m st. zmiennym, Rafał Wójcik – IX miejsce na 50 m st. motylkowym.DSC_5849

Z bardzo dobrej strony pokazały się również zespoły sztafetowe, gdzie zarówno sztafeta 4×50 m st. klasycznym MIX (P. Bucoń, A. Wysocka, W. Siekaczyński, M. Machulak,), jak i 4×50 m st. zmiennym MIX (B. Paszkowski, A. Wilk, R. Wójcik, M. Ryfka) zdobyli złote medale.

Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Milena Sosnówka, Aniela Żuber, Bartosz Chmiel, Karol Piłat osiągali bardzo dobre rezultaty, poprawiając wielokrotnie rekordy życiowe.